Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venezuela’da helikopter çalan firari pilot Oscar Perez öldürüldü!

17 Ocak, 2018 | 09:31

Venezuela’da kaçırdığı helikopterle başkent Caracas’ta hükümet binalarına saldırı düzenleyen firari eski polis memuru Oscar Perez öldürüldü.

Venezuela İçişleri Bakanlığı, 6 aydır firari durumda olan Oscar Perez ve beraberindeki 4 kişiye, özel kuvvetlerin operasyon düzenlediği açıkladı. Bakanlığın açıklamasında 5 kişinin yakalandığı belirtilse de, CNN’e konuşan üst düzey bir kaynak Perez’in öldürüldüğünü ifade etti.

Teslim olmalarına izin verilmediğini paylaşmış!

Açıklamada, Perez ve silahlı adamları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada iki  askerin hayatını kaybettiği, beşinin ise yaralandığı bildirildi.

Perez, günün ilk saatlerinde Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, çatışma sırasında çekildiğini iddia ettiği bir video yayımlamıştı. Videoda yüzünden kanlar aktığı görülen Perez, askerlerin teslim olmalarına izin vermediğini, öldürmek için kendilerine ateş açtığını iddia etmişti.

Perez, konuşurken arkada bir kişinin “Teslim oluyoruz!” diye bağırdığı duyuluyor.

Helikopter kaçırıp, el bombaları ile saldırdı!

Oscar Perez, haziranda kaçırdığı polis helikopteriyle Yüksek Mahkeme ve İçişleri Bakanlığı binalarına el bombalarıyla saldırı düzenlemişti. Kimsenin yaralanmadığı olayın ardından Perez kaçmıştı.

Firari eski polis memuru kaçak olduğu dönemde Instagram’da paylaştığı çok sayıda videoda amacının Venezuela halkını kendisini aç bırakan zorba bir hükümetten kurtarmak olduğunu iddia etmişti.

Aralık ayında yayımlanan bir videoda Perez’in silahlı adamlarıyla bir askeri karakola düzenlediği baskının ardından Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun resmini ayağıyla ezdiği görülüyordu.

Kimilerine göre suçlu, kimilerine göre kahraman!

Videoda Perez esir aldığı askerleri halk açlık içindeyken hiçbir şey yapmadıkları için azarlıyordu.

Geçmişte polislik dışında pilotluk ve aksiyon filmi oyunculuğu da yapmış olan Perez, bazıları için kahraman, bazıları içinse tehlikeli bir suçlu. Bazı muhalifler ise onu Maduro yönetiminin muhalefetin hükümeti devirmek üzere silahlı bir komplo peşinde olduğu tezini doğrulamak için yarattığı sahte bir figür olduğunu düşünüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Caracas, Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Helikopter çalan pilot, Oscar Perez, Venezuela, Venezuela İçişleri Bakanlığ,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları