Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te sıra dışı bir kitapçı: Libreria Acqua Alta…

05 Ocak, 2018 | 10:12

Dünyanın ve İtalya’nın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilen Venedik’te bulunan Libreria Acqua Alta kitapçısı dünyanın en romantik kitapçısı olarak gösteriliyor. 72 yaşındaki Luigi Frizzo’nun ev sahipliğinde sayısız türde kitaba ulaşmanız mümkün.

İtalya’nın romantik kenti Venedik’teki Libreria Acqua Alta kitapçısı sıra dışı olmasıyla dünyanın en romantik kitapçısı olarak anılıyor.

Libreria Acqua Alta’nın sahibi 72 yaşındaki Luigi Frizzo dünyayı dolaştıktan sonra aklına böyle bir kitap dükkanı açmak gelmiş tam 10 yıl önce.

Açıldığı günden bu yana Libreria Acqua Alta’nın ünü önce Venedik’te sonra İtalya’da ve nihayet tüm dünyada duyulmuş.

Romantik kent Venedik’in sıra dışı kitapçısı!

Sanat, spor, yemek, sinema gibi konulara dair sayısız kitap seçeneği olan Libreria Acqua Alta’da hem yeni hem de ikinci el kitaplar satılıyor. Turistlerin gözde kenti Venedik’e giderseniz mutlak suretle uğramanız gereken yerlerin en başında gelen bir mekan burası.

Eğer kitap okumaya bayılıyor ve ona aşıksanız, tüm duvarları kaplayan sıra sıra yığılmış kitaplar, kitapların konduğu küvetler, merdiven olarak kullanılan eski ansiklopediler gibi alışılmadık dekoruyla da sizi kendine hayran bırakacak bir mekan Libreria Acqua Alta.

Kapısından biri kanala diğerleri ise bin bir türlü kitaba açılan bu romantik kitapçının ortasına yerleştirilmiş kocaman bir de gondol bulunmakta.

Hem kitap hem de kitapçı aşkınızı perçinlemek isteyen romantik bir ruhunuz varsa, sadece burasını görmek için bile Venedik’e gitmeyi düşünebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyanın En romantik kitapçısı, gondol, İtalya, Libreria Acqua Alta, Luigi Frizzo, Sıra dışı Kitapçı, Venedik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları