Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik turuna katılanların sayısında artış

27 Ekim, 2011 | 09:12

İtalya ‘nın romantik kenti Venedik, her geçen yıl Türkiye ‘den daha fazla turist ağırlıyor.

Turizm uzmanlarına göre, bu yıl Venedik turuna katılanların sayısı %35 oranında artış gösterdi.

Geçtiğimiz yıllara göre Venedik turuna katılanların sayısında büyük oranda artış yaşandığını belirten yetkililer, bunda Venedik ‘in tarih,kültür,sanat,romantizm,alışveriş gibi birçok farklı alternatifi içinde barındırmasının etkisinin büyük olduğunu belirtiyor.

Venedik uzun yıllardır cazibe merkezi

Tur şirketleri, Venedik ‘in uzun yıllardır önemli bir cazibe merkezi olduğunu vurgularken, Türkiye ‘den bu romantik kente gitmek isteyenlerin yanı sıra özellikle düğün organizasyonunu Venedik ‘te yapmak isteyenlerin de olduğunu belirtiyorlar.

Aşk şehri Venedik ‘te evlilik

Ayrıca tur şirketleri, Venedik ‘te küçük evlilik seremonisi yapmayı ve bunun unutulmayacak bir hatıra olarak kalmasını isteyen çiftlerin turizm şirketlerinden yardım aldığını, tüm organizayonların şirketler tarafından yapıldığını söylüyorlar.

Dünyaca ünlü filmlerin çekimlerinin yapıldığı, birçok moda ve sanat çekimlerine sahne olan Venedik, Türk turistler tarafından da tercih ediliyor. İtalya ‘nın Roma, Milnao, Floransa,Torino, Napoli gibi bir çok kentinin uzun yıllardır Türkiye ‘deki turistler tarafından tercih edildiğini belirten uzmanlar son yıllarda Türk turistlerin aşk şehri olarak da bilinenen Venedik için rezervasyon yaptırmak istediklerini belirtiyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Floransa, İtalya turist, İtalya turizm, İtalya Venedik, Milnao, Napoli, Roma, Torino, Venedik, Venedik evlilik, Venedik rezervasyon, Venedik turist, Venedik turları, Venedik turu, Venedik turu turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları