Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik yoğun turist ilgisine çözüm arıyor

14 Ekim, 2016 | 07:04
Venedik yoğun turist ilgisine çözüm arıyor

Venedik yoğun turist ilgisine çözüm arıyor

Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan İtalya’nın kanallar şehri Venedik, rahatsız olduğu yoğun turist ilgisine çözüm arıyor.

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilen Venedik, kanalları, gondol turları, tarihi köprüleri, sarayları, kiliseleri ile tam anlamıyla bir turizm kenti. Bu sebepten olsa gerek; Venedik her yıl ortalama 25 milyon turisti ağırlıyor.

Venedik turist ilgisinden rahatsız

Dünyanın dört bir yanından turisti kendisine çeken Venedik, bu durumdan pek de hoşnut değil. Zira Sevgililer Günü, Yılbaşı, Sömestr Tatili gibi özel günlerde, günlük 250 binin üzerinde ziyaretçi Venedik’te hazır bulunuyor. Sorunun rakamlarda olmadığını belirten yetkililer, gelen turistlerin şehrin tarihi dokusuna zarar verdiklerinden yakınıyor.

Bir sorun da kente turist taşıyan kruvaziyer gemileri

Venedik halkını endişelendiren bir diğer unsur ise kente turist taşıyan kruvaziyer gemileri. Venedikliler arasında, kanallardan geçişlerini yeniden izin verilen kruvaziyer gemilerinin şehrin tarihi binalarının temel ve dış cephelerine büyük zararlar verdiği görüşü hakim.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, Venedik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları