Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te tekerlekli bavullara yasak geliyor!

02 Aralık, 2014 | 14:47

İtalya’nın kanallarıyla ünlü tarihi kenti Venedik’te, tekerlekli bavul kullananlara ceza yolda…

İtalya’nın tarihi dokusunu korumuş kanallar kenti Venedik, yeni bir uygulama ile karşımızda. Bundan böyle şehre gelen turistler, tekerlekli bavul kullanamayacak. Sebep ise ses kirliliği…

Tarih, kültür, gondollar, kanallar, karnaval ve balayı. Venedik denilince akla ilk bunlar gelir. Bu tarihi şehirde bundan böyle tekerlekli bavul kullananlar, 100 ile 500 avro arasında para cezasına çarptırılacak.

Kenti ziyarete gelen turistlerin yerleşme yerlerine giderken veya şehirden ayrılırken bavullarının çıkardığı gürültüden halkın rahatsız olması nedeniyle böyle bir uygulama başlatıldığı açıklandı.

Tekerlekli bavul yasağının 2015 yılının Mayıs ayında yürürlüğe gireceği öğrenildi.

İtalya’nın tarihi kendinde Karnavalın büyüsüne kendinizi kaptırın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, İtalya Haberleri, İtalya Turu, karnaval video, karnaval videoları, Venedik, Venedik Balayı, Venedik bavul, Venedik Gondol, Venedik Gondol Turu, Venedik Haberleri, Venedik italya, Venedik Karnavalı, venedik karnavalı video, Venedik tekerlekli bavul, venedik video, venedik videoları, Venedik yasak,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları