Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik maskelerinin gizemi ve Kazanova’ nın sırları

21 Kasım, 2013 | 16:39

Venedik Karnavalı 2014
Venedik maskelerinin gizemi ve uslanmaz çapkın Giacomo Giralomo Casanova (Kazanova) ‘ nın sırlarla dolu hikayesine büyüleyici bir yolculuk.

Venedik Karnavalı Maskeleri’ ni İtalyanlar kendileri için birer onur kaynağı olarak görürler. Dünyanın bir çok yerinden gelen yüzlerce turist 18. yüz yıl Venedik atmosferini karnaval tarihlerinde 10 gün boyunca yaşarlar.

Rengarenk görüntülere sahne olan Venedik Karnavalı, Maskelerin ardına saklanan yüzlerin sırları ve gizemi ile doludur.

Venedik Karnavalı, kanallarıyla ve gondollarıyla ve yüzen şehir olarak tanınan Venedik şehriyle özdeşleşmiş bir karnavaldır. Her yıl Venediklilerin ve şehrin ziyaretçilerinin maskeler ardına saklanarak sokaklara döküldüğü karnaval, 10 gün sürer ve Venedik şehri karnaval boyunca rengarenk görüntülere sahne olur.

Venedik Karnavalı Maskelerinin çok farklı hikayeleri var ancak bunlardan en çok kabul gören toplum içindeki sosyal statü farklılıklarına karşı bir duruş sergilemek ve herkesin eşit olduğunu göstermektir.

venedik-karnavali-maskeleri Venedik’ te uslanmaz bir çapkın muhteşem gurme ; Kazanova

Giacomo Kazanova 1725′de Venedik’de doğdu ve 1798′de Bohemya-Dux’da öldü. Giacomo Kazanova uslanmaz bir çapkın oluşunun yanı sıra muhteşem de bir gurmeydi aynı zamanda. Yakışıklılığının yanı sıra yaptığı yemeklerle güzel kadınların aklını başından alan Kazanova’ nın sırlarının Venedik Karnavalı’ na yansıyıp yansımadığıysa hala merak konusu.

Geçtiğimiz yılki Venedik Karnavalı’nın teması Kazanova’ydı. Maskeler, tiyatro oyunları, sergiler hep Giacomo Kazanova ile ilgiliydi.

Venedik ile özdeşleşen Kazanova ‘nın özellikle Venedik Karnavalı Maskeleri kullanmayı çok sevdiği ve kadınlara kendisini her seferinde başka birisi olarak tanıtıyordu. Venedik’ in her yerinde bu yakışıklı çapkından izlere rastlamak mümkün.

Venedik Karnavalı 2014

Venedik Karnavalı 2014 yılında 06 -16 Şubat tarihlerinde 10 gün boyunca devam edecek. Bu tarihlerde günün her saatinde ve şehrin her yerinde büyüleyici maskeler ve gösterişli kostümler ile dolaşan insanlara rastlamak mümkün.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
casanova venedik, Casanova’nın sırrı, Giacomo Casanova, Giacomo Giralomo Casanova, Venedik Karnavalı, Venedik karnavalı maske, Venedik karnavalı maskeleri, Venedik Karnavalı Turları, Venedik turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları