Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesinden Çıkarılıyor Mu?

02 Haziran, 2017 | 10:25
Venedik Yardım Heykeli

Venedik Yardım Heykeli

 

UNESCO Tarafından En Fazla Dünya Mirası Olan Ülke İtalya ve UNESCO Dünya Mirası Listesinden Venedik Çıkartılma İhtimali Var

UNESCO tarafından en fazla Dünya Mirası olarak öngördüğü ve koruma altına aldığı alanları “liste”den çıkarabiliyor da aynı zamanda. Venedik de bir süredir bu listeden çıkma tehdidiyle karşı karşıya. 2 – 12 temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan UNESCO Komite toplantısında yeniden görüşülecek olan en önemli gündem maddelerinden biri bu konu. Turizm ve özellikle de Cruise gemilerinin Venedik’e çok da olumlu olmayan etkileri.

Venedik Cruise

Venedik Cruise

İtalyan hükümeti geçtiğimiz yıllarda bazı ölemler aldı, ancak yine de devasa gemilerin körfezde yaratmakta olduğu hasar devam ediyor. Hatta o kadar ki sanatçılar bile konuya el atıp şehrin yardım eli ihtiyacını eserleriyle canlandırmakta. Cruise firmalarıda olayın hassasiyetinin farkında olduklarını ve bu yüzden cruise firmalarının da Venedik’e gönderdikleri gemi tonajlarında düşüşe gittikleri belirtildi.

 

Venedik Tatili

Venedik Tatili

Körfeze aynı anda dört yolcu gemisinden fazla gemi körfeze girememektedir. Bu tarz önlemler ilk dönemlerde faydalı görünmüş olsa da Venedik hala turist sayısı bakımından çok kalabalık ve bu durum nedeniyle şehirden göç eden genç nüfus oldukça fazla. Venedik’in bu sorununu UNESCO toplantısında nasıl çözüleceği ise merak konusu.

Venedik Maske Karnavalı

Venedik Maske Karnavalı

Venedik, İtalya’nın kzuedoğusunda yer alan bölgede kanallarla ayrılmış ve köprüler ile birbirine bağlanmış ada şehridir. Dünyaca ünlü Venedik Maske Karnavalı her sene büyük ilgi görmektedir. Venedik karnavalı ile ilgili haber kaynağından bilgi alabilirsiniz. Kaynak;  , 2

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, UNESCO, Venedik, Venedik Karnavalı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları