Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesinden Çıkarılıyor Mu?

02 Haziran, 2017 | 10:25
Venedik Yardım Heykeli

Venedik Yardım Heykeli

 

UNESCO Tarafından En Fazla Dünya Mirası Olan Ülke İtalya ve UNESCO Dünya Mirası Listesinden Venedik Çıkartılma İhtimali Var

UNESCO tarafından en fazla Dünya Mirası olarak öngördüğü ve koruma altına aldığı alanları “liste”den çıkarabiliyor da aynı zamanda. Venedik de bir süredir bu listeden çıkma tehdidiyle karşı karşıya. 2 – 12 temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan UNESCO Komite toplantısında yeniden görüşülecek olan en önemli gündem maddelerinden biri bu konu. Turizm ve özellikle de Cruise gemilerinin Venedik’e çok da olumlu olmayan etkileri.

Venedik Cruise

Venedik Cruise

İtalyan hükümeti geçtiğimiz yıllarda bazı ölemler aldı, ancak yine de devasa gemilerin körfezde yaratmakta olduğu hasar devam ediyor. Hatta o kadar ki sanatçılar bile konuya el atıp şehrin yardım eli ihtiyacını eserleriyle canlandırmakta. Cruise firmalarıda olayın hassasiyetinin farkında olduklarını ve bu yüzden cruise firmalarının da Venedik’e gönderdikleri gemi tonajlarında düşüşe gittikleri belirtildi.

 

Venedik Tatili

Venedik Tatili

Körfeze aynı anda dört yolcu gemisinden fazla gemi körfeze girememektedir. Bu tarz önlemler ilk dönemlerde faydalı görünmüş olsa da Venedik hala turist sayısı bakımından çok kalabalık ve bu durum nedeniyle şehirden göç eden genç nüfus oldukça fazla. Venedik’in bu sorununu UNESCO toplantısında nasıl çözüleceği ise merak konusu.

Venedik Maske Karnavalı

Venedik Maske Karnavalı

Venedik, İtalya’nın kzuedoğusunda yer alan bölgede kanallarla ayrılmış ve köprüler ile birbirine bağlanmış ada şehridir. Dünyaca ünlü Venedik Maske Karnavalı her sene büyük ilgi görmektedir. Venedik karnavalı ile ilgili haber kaynağından bilgi alabilirsiniz. Kaynak;  , 2

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, UNESCO, Venedik, Venedik Karnavalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları