Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı Zombi Yürüyüşü ile başladı

17 Şubat, 2014 | 17:25

venedik-karnavali-zombi İtalya’nın Venedik kentinde dünyaca ünlü tarihi karnaval başladı. Karnavalın açılışı “Zombi Yürüyüşü” ile yapıldı.

Bu yılki teması “Muhteşem Doğa” olarak belirlenen karnavalda, doğayı temsil eden ögeler, düzenlenecek etkinliklerde yer alacak. Karnaval boyunca kent, gerek kültürel gerekse eğlence üzerine kurulu gösteri ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Zombi yürüyüşü

Karnavalda, açılış gününün gündüz bölümünde, “Zombiewalk (Zombi yürüyüşü)” yapıldı. İlgi gören aktivitelerden biri olmayı başaran Zombi yürüyüşünde, ilginç maske ve kostümleriyle Zombilere benzeyen göstericiler kentin ana arterlerinde yürüdü.

Su üstünde Venedik Festivali

Festivalin açılış gününde yapılan dikkat çekici etkinliklerden bir diğeri ise akşam saatlerinde Büyük Kanal’ın üstündeki Canerregio semti civarında yapılan “Su üstünde Venedik Festivali” oldu. İki müzisyenin savaşını konu alan etkinlikte ejderha şeklinde iki kayıkta yer alan orkestraların gösterisi ilgiyle izlendi.

4 Mart Salı gününe kadar sürecek ünlü karnavalın dünya genelinde tanınmasını sağlayan özel maske ve kostümlerin sergileneceği yarışmanın büyük finali ise 2 Mart Pazar günü yapılacak.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
karnaval maskeleri, Venedik, Venedik italya, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı Başladı, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, Venedik Karnavalı Turları, Venedik maske, Zombiewalk, Zombiewalk venedik, Zombiewalk venedik karnavalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları