Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı’nda Türk Uçuşu

10 Şubat, 2015 | 08:10

Dünyanın en eski ve renkli festivallerinden olan Venedik Karnvalı, Türk Uçuşu olarak da bilinen gösteri ile devam etti.

İtalya’nın kanallar kenti Venedik’te tüm görkemi ile devam eden karnavalda, her yıl büyük bir merakla beklenen Meleğin Uçuşu gösterisi düzenlendi. Türk Uçuşu olarak da bilinen gösteriyi binlerce kişi büyük coşkuyla izledi.

Etkinlikte kapsamında 19 yaşındaki kadın dansçı Marianna Serena, melek kostümü ile 99 metrelik çan kulesinden San Marco Meydanı’na iniş yaptı.

Venedik Karnavalının vazgeçilmezlerinden olan Türk Uçuşu’nu yerel halk ve şehre gelen binlerce turist büyük ilgiyle izledi. Bu gelenek, 500 yıl önce bir Türk akrobatın limana demirlemiş gemi ve Çan kulesi arasına gerilen ipte yürümesine dayanıyor.

17 Şubat’a kadar sürecek Venedik Karnavalı coşkusunu yerinde yaşamak için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, İtalya Karnaval, İtalya Venedik, Marianna Serena, Marianna Serena venedik, Venedik Gondol, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı Haberleri, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, Venedik Karnavalı Melek Uçuşu, Venedik Karnavalı türk uçusu, Venedik Karnavalı turu, Venedik maske,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları