Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı renkli görüntülerle başladı

26 Ocak, 2016 | 13:36

Venedik Karnavalı Dünyanın en eski festivallerinden olan tarihi Venedik Karnavalı renkli görüntülerle başladı.

İtalya’nın kanallarıy ve gondol turlarıyla ünlü Venedik kenti şu günlerde bir hayli renklendi. Nedeni çok açık; Kentte şimdi Venedik Karnavalı zamanı….

Venedik’teki tarihi karnaval başladı. Maskelerin ve renkli kostümlerin festivali olarak bilinen Venedik Karnavalı nın açılışı, ateş, dans ve müzik gösterileri eşliğinde Venedik kanalı üzerinde yüzen gondollar üzerinde gerçekleşti.

2 hafta boyunca sürecek festival boyunca kentte bir çok etkinlik düzenlenecek. Bu süre zarfında Venedik sokakları, farklı maskeler ve kostümlerle dolaşan insanlarla renklenecek. Karnaval kapsamında kent genelinde 117 farklı etkinlik düzenlenecek. Şehrin tarihi saraylarında balolar ve konserler düzenlenirken, Venedik’in simgesi kanallarda ise gondollarla geçit törenleri yapılacak.

venedik-karnavali-tema

Sanat yönetmenliğini modacı Marco Maccapani’nin üstlendiği bu yılki karnaval, sanat ve geleneklere adandı. binlerce kişinin geleneksel maske ve kostümlerle katıldığı karnavalda turistler ve kent sakinleri şehrin sokaklarında renkli görüntüler oluşturdu. Venedik Karnavalı, 9 Şubat’ta en güzel kostüm ve maske yarışmasının büyük finaliyle son bulacak.

Unutulmaz anlara tanıklık etmek için Venedik Karnavalı Turları Tıkayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, venedik gezi, Venedik Gondol, Venedik italya, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı Başladı, Venedik Karnavalı gondol, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, Venedik Karnavalı Turları, Venedik turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları