Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı’na gidenlere Kos tatili hediye

09 Kasım, 2012 | 14:56

Dünyaca ünlü tur operatörü World Travel Service(WTS), Venedik Karnavalı için büyük bir promosyon hazırladı.

Dünyanın her yerine turizm operasyon ağı olan WTS, Venedik Karnavalı organizasyonuna katılan herkese Kos adasında 1 gece konaklama hediye ediyor.

Bu yıl 26 Ocak-12 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik Karnavalı’na Türkiye’den büyük katılım bekleniyor.

WTS,dünyanın akın ettiği Venedik Karnavalı’na her yıl otel,uçak,transfer,vize,rehberlik gibi hizmetler sağlarken,bu yıl yolcularına farklı bir promosyon hazırladı. Şirketten alınan bilgiye göre, Kasım sonuna kadar Venedik Karnavalı’na rezervasyon yaptıran herkese Yunanistan’ın Kos Adası’nda 1 gece konaklama hediye ediliyor.

Venedik Karnavalı Tarihi;

Karnavalın simgesi olan ve Hristiyanlık öncesi kültürden kalan maskeler, o dönemde günlük yaşantının bir unsuru konumundaydı.

Maske kullanımı özellikle kimliğini gizlemek isteyenlerin başvurduğu bir durumdu. Maskeler etik değerlerin kaybında da büyük rol oynarken,fahişeler ve kumarbazların yanı sıra peder ve rahibelerin de kimliklerini gizlemek için maske kullanıp aktif seks hayatına katıldıkları ortaya çıktı. Böylelikle maske kullanımı yasaklandı ve sadece karnavalla sınırlı kılındı.

Marco Polo’nun seyahatleri Venedik ‘i doğu ve uzakdoğuya bağladı ve kentin ticari önemini arttı. Ticaretin yoğun olarak yaşandığı Venedik ‘de coşku hep taze tutuldu. Venedik Karnavalı tarihinin 1094’e kadar dayandığı söyleniyor ancak karnavalın resmi tarihi 1298. Karnaval temelini pagan kültüründe yer alan baharı karşılama kutlamalarından alıyor.

1800’lü yıllardan itibaren Venedik Krallığı’nın yıkılmasıyla el değiştiren Venedik’de sınırsızlığın simgesi olan karnaval da yasaklamalara maruz kaldı. Yüzyıl sürek yasaklamadan sonra Venedik Karnavalı 1979’da küllerinden yeniden doğdu. Yeniden doğuşuyla birlikte ise karnavalın entellektüel kimliğine vurgu belirginleştirilerek, karnavalın amacının yılda bir kez de olsa zengin ve fakir, soylu ve sıradan insan arasındaki farkın kalktığı, herkesin eşitlendiği bir demokrasi simgesi olduğu görüşü güçlendi.

Büyük bir görsel şölen

Dünden bugüne Venedik Karnavalı ‘nda büyük bir görsel şölen yaşanıyor. Her yıl karnavalda kesintisiz eğlence yaşanırken,kentin hemen hemen her köşesinde sanat gösterileri düzenleniyor.

Karnaval süresince kadınlar erkekler sosyal statüsü ne olursa olsun istediği maskeyi takıp, altın ve gümüşle süslenmiş ipek kostümler giyer ve sokaklarda kimse tarafından tanınmadan dans edip şarkı söylemenin tadına varır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyaca ünlü tur operatörü World Travel Service, Kos, Kos Adası, Otel, Rehberlik, transfer, tur operatörü, Uçak, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2013, Venedik Karnavalı San Marco Meydanı, Venedik Karnavalı Tarihi, Venedik Karnavalı Turist, Vize, World Travel Service, WTS, WTS promosyon, WTS Venedik Karnavalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları