Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı için geri sayım başladı

19 Ocak, 2016 | 08:54

Venedik Karnavalı Dünyanın en renkli ve eğlenceli sokak festivallerinden Venedik Karnavalı için geri sayım başladı.

Kanalları ve gondollarıyla adını sıkça duymaya alıştığımız İtalyan kenti Venedik, ‘Carnevale di Venezia’ ismiyle resmiyet kazanan dünyanın en eski festivallerinden Venedik Karnavalı için gün saymaya başladı.

Tarihi dokusu, mimarisi gondol turları ve meşhur kanalları ile yıllarca balayı çiftlerinin gözdesi olmaya başarmış (-ki hala öyle) Venedik ‘te karnaval çoşkusu, 30 Ocak 2016 tarihinde başlıyor 9 Şubat günü sona eriyor.

Venedik Karnavalı ile özdeşleşmiş maskelerini takan binlerce kişi, tarihi Venedik sokaklarında rengarenk kostümleri ve maskeleriyle müzik eşliğinde dans ederek karnavalı kutlayacak.

Şehrin opera, tiyatro ve konser salonlarında düzenlenecek maskeli balolarda, karnavala katılanlar gönüllerince dans edip eğlenme fırsatı bulacak.

İtalyan prensler tarafından orta çağda başlayan Venedik Karnavalı, bugün tüm dünyaya yayılmış durumda. Dünyanın dört bir yanından sadece Venedik Karnavalı eğlencelerine ortak olmak, bu deneyimi yaşamak için binlerce hatta milyonlarca kişi şehrin yolunu tutuyor.

Venedik Karnavalı döneminde seyahatsverlerin elini çabuk tutmasıda fayda var. Zira şehir karnavala hazırlanırken oteller de dolmaya başladı. Uzmanlar, Venedik Karnavalı ‘na katılma fikri olanların erken rezervasyon yapmaları gerektiği konusu uyarıyor.

Venedik Karnavalı erken rezervasyon fırsatları TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik Gondol, Venedik italya, Venedik Kanalları, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı İtalya, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı Tarihi, Venedik Karnavalı turu, Venedik turu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları