Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı 2015 için geri sayım başladı

02 Ocak, 2015 | 10:02

Dünyanın en eski ve renkli festivali olarak bilinen Venedik Karnavalı için geri sayım başladı.

Venedik Karnavalı orijinal adıyla Carnevale di Venezia, ocak ayının son günü İtalya’nın kanallar şehri Venedik’te başlıyor. Dünyanın en eski ve renkli festivallerinden Venedik Karnavalı, bu yıl 31 Ocak-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen karnavalda, kostümler, maskeler ve balolar, o yılın temasına uygun olarak seçiliyor. Karnaval zamanı, kesintisiz eğlencenin yaşandığı kentin hemen hemen her köşesinde sanat gösterileri düzenleniyor.

Karnaval süresince kadınlar ve erkekler, sosyal statüsü ne olursa olsun, istediği maskeyi takıp, altın ve gümüşle süslenmiş ipek kostümler giyer ve sokaklarda kimse tarafından tanınmadan dans edip şarkı söylemenin tadını çıkarır.

Tüm dünyanın merakla beklediği karnaval için Venedik’te hazırlıklar şimdiden başladı. Venedik Karnavalı turları için rezervasyonların dolmaya başladığını belirten tur acentaları,  tarihi Venedik şehrinin büyülü atmosferinde karnaval çoşkusunu yaşamak isteyenleri ellerini çabuk tutması konusunda uyarıyor.

Karnaval coşkusunu Venedik’te yaşamak için tıklayın

Dünyanı en renkli festivali Venedik Karnavalı başlıyor

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Carnevale di Venezia, karnaval video, karnaval videoları, Venedik, Venedik Gondol, Venedik italya, Venedik Karnaval Turu, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı balo, Venedik Karnavalı başlıyor, Venedik Karnavalı eğlence, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı tema, Venedik Karnavalı Turları, venedik karnavalı video, Venedik maske, Venedik turu, venedik video, venedik videoları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları