Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı 2015 için geri sayım başladı

02 Ocak, 2015 | 10:02

Dünyanın en eski ve renkli festivali olarak bilinen Venedik Karnavalı için geri sayım başladı.

Venedik Karnavalı orijinal adıyla Carnevale di Venezia, ocak ayının son günü İtalya’nın kanallar şehri Venedik’te başlıyor. Dünyanın en eski ve renkli festivallerinden Venedik Karnavalı, bu yıl 31 Ocak-17 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen karnavalda, kostümler, maskeler ve balolar, o yılın temasına uygun olarak seçiliyor. Karnaval zamanı, kesintisiz eğlencenin yaşandığı kentin hemen hemen her köşesinde sanat gösterileri düzenleniyor.

Karnaval süresince kadınlar ve erkekler, sosyal statüsü ne olursa olsun, istediği maskeyi takıp, altın ve gümüşle süslenmiş ipek kostümler giyer ve sokaklarda kimse tarafından tanınmadan dans edip şarkı söylemenin tadını çıkarır.

Tüm dünyanın merakla beklediği karnaval için Venedik’te hazırlıklar şimdiden başladı. Venedik Karnavalı turları için rezervasyonların dolmaya başladığını belirten tur acentaları,  tarihi Venedik şehrinin büyülü atmosferinde karnaval çoşkusunu yaşamak isteyenleri ellerini çabuk tutması konusunda uyarıyor.

Karnaval coşkusunu Venedik’te yaşamak için tıklayın

Dünyanı en renkli festivali Venedik Karnavalı başlıyor

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Carnevale di Venezia, karnaval video, karnaval videoları, Venedik, Venedik Gondol, Venedik italya, Venedik Karnaval Turu, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı balo, Venedik Karnavalı başlıyor, Venedik Karnavalı eğlence, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı tema, Venedik Karnavalı Turları, venedik karnavalı video, Venedik maske, Venedik turu, venedik video, venedik videoları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları