Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı en güzel maske yarışmasıyla devam etti

09 Şubat, 2015 | 08:15

Dünyanın en eski ve renkli fetsivallerinden Venedik Karnavalı, “en güzel maske yarışması” ile devam etti. Yarışma her yıl olduğu gibi yine büyük ilgi gördü.

Büyük Kanal üzerinde 31 Ocak’ta düzenlenen geçit töreniyle başlayan Venedik Karnavalı, bu yıl da renkli görüntülere sahne oluyor. 17 Şubat’a kadar devam edecek karnavalda, en çok merak edilen etkinliklerden olan “en güzel maske yarışması” hafta sonu düzenlendi.

NationalTurk’un haberine göre, kentin San Marco Meydanı’nda yapılan yarışmada, farklı ülkelerden gelen katılımcılar, birbirinden ilginç kostümleriyle podyuma çıktı. “En güzel kostüm” ve “en güzel maske”, seyircilerin oylarıyla belirlenirken turistler de yarışmacılarla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Karnaval coşkusunu yerinde yaşamak için tıklayın

Yarışmaya eski Fransa Kralı 14. Louis’nin kıyafetlerine benzeyen bir kostümle katılan ve büyük beğeni toplayan İtalyan Valentino, 10 yıldır eşiyle karnavala geldiğini ve yarışmaya da dördüncü kez katıldığını söyledi. Valentino, “Bu, bizim için bir gelenek halini aldı. Her seferinde kostümlerimizi değiştiriyoruz” dedi.

Geçen yılki yarışmada üçüncü olduklarını, bu yıl da ikinciliği hedeflediklerini anlatan Valentino, kademe kademe zirveye yaklaştıklarını, ama yarışmadan ziyade Venedik’te olmanın, karnavala katılmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. ABD’li Elena da Almanya’nın Münih kentinde yaşadığını, karnaval için Venedik’e geldiğini ve 18. yüzyıl dönemine ait bir kostümle yarışmaya katıldığını belirtti. Elena, “Eski zaman kostümlerini giymeyi seviyorum. Burada olmaktan büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EXPO 2015 Fuarı, EXPO 2015 Fuarı italya, EXPO 2015 Fuarı milano, Milano, Milano İtalya, Venedik, Venedik etkinlik, Venedik Haberleri, Venedik italya, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı Başladı, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı tema, Venedik Karnavalı turu, Venedik maske,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları