Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı 2014’e doğru etkileyici bir polisiye

08 Kasım, 2013 | 10:53

Venedik Karnavalı 2014

Venedik Karnavalı 2014‘e kısa bir süre kala Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Yüz Karası adlı roman Venedik şehri hakkında okuyucuya ipuçları veriyor.

Yüz Karası’nda olaylar Venedik Karnavalı zamanı rahip giysili bir kadının cesedinin kıyıya vurmasıyla başlıyor.  Kadının kollarında bazı dinsel sembollerin dövmeleri vardır. Yine Venedik yakınlarındaki Amerikan üssüne başvuran bir kadın gazeteci, Bosna Savaşı’nda ABD’nin rolünü araştırmaktadır. Üsse yeni tayin olan Teğmen Holton kadının talep ettiği bilgileri derlerken, ilginç belgelere ulaşır, öyle ki, komplo teorilerine olan inançsızlığını sorgulamaya başlar.

VENEDİK KARNAVALI 2014 TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Bunlar olurken Carnivia adlı bir sosyal paylaşım sitesinin yaratıcısı, gizemli bir bilgisayar dahisi, devlete siteye erişim izni vermediği için yargılanmaktadır.  Peki kadın rahip bildiği bir şeyden ötürü mü öldürülmüştür yoksa inancından ötürü mü? Lanetli olduğuna inanılan Poveglia adasındaki akıl hastanesi de neyin nesidir? Kilise’nin ve İtalyan mafyasının bütün bu olanlarla nasıl bir bağlantısı vardır? Yüzbaşı Kat Tapo ve amiri Albay Piola cinayeti araştırmaya başladıktan sonra kendilerini hiç anlamlandıramadıkları karmakarışık bir ilişkiler ağının içinde bulurlar. Belli ki mafya ve kiliseyi de aşan bir örgütlenme söz konusudur ve attıkları her adım engellenmek istenmektedir. Carnivia üçlemesinin ilki olan ve Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Yüz Karası”, Jonathan Holt tarafından kaleme alınmış çokkatmanlı bir polisiye. Kitapta Holt, Katolik Kilisesi’nden ABD dış politikasına kadar birçok alanda iktidarın kötüye kullanılmasını ve insan doğasının güvenilmezliğini tartışıyor.

Yazarın çok sevdiği, romantik ve gizemli ama bir o kadar da karanlık Venedik şehri romanına mükemmel bir arkaplan oluşturuyor.

Holt’un öne çıkan bir başka özelliği de, romanı sürükleyen ilginç kadın karakterleri ve bariz feminist duruşu.

Yüz Karası (The Abomination)
Jonathan Holt
22 TL, 363 Sayfa
Yapı Kredi Yayınları

Venedik Karnavalı hakkında kısa bilgi

Bir gelenek haline gelen Venedik Karnavalı orijinal adıyla Carnevale di Venezia, her yıl Şubat ayında renkli görüntülere sahne oluyor. Her yıl farklı bir temanın belirlendiği karnavalda, birer sanat eserine dönüşen maskeler ise tabi ki başrolde. Her sene milyonlarca turisti ağırlayan Carnevale di Venezia, birbirinden çarpıcı anılara tanıklık ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik Karnavalı, venedik karnavalı 2014, venedik karnavalı 2014 tur, venedik karnavalı ne zaman, venedik karnavalı roman, Venedik Karnavalı Turları, venedik kitap, Venedik turları, yüz karası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları