Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnavalı 2012 başlıyor

29 Aralık, 2011 | 13:15

Venedik Karnavalı 2012 için geri sayım başladı.

Venedik Karnavalı 11-21 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın akın ettiği karnaval her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli geçecek.

Venedik Karnavalı süresince takılan ve yüzlerin tamamını ya da büyük bir kısmını örten maskeler, karnavalın ihtişamını daha da arttırıyor. Her yıl karnavalda kesintisiz eğlence yaşanırken,kentin hemen hemen her köşesinde sanat gösterileri düzenleniyor.

Venedik Karnavalı geçmişte olduğu gibi 2012 yılında da, eski adı Volo dell Angelo(Meleğin Uçuşu) olan ve şimdilerde Volo della Colombina(Güvercin Uçuşu) olarak bilinen seremoniyle başlayacak. Her yıl ünlü bir isim, güvenlik kuşatması altında bu gösteriyi yapıyor. Melek Uçuşu vücudu kalın bir iple bağlanmış bir kişinin San Marco Bazilikası’ndan Doge Sarayı’na kadar yaptığı akrobatik dansa verilen isim.

Karnavalda yapılan gösterilerden bir diğeri ise Marialar Geçidi. Eski zamanlardaki bir geleneğe göre, her yıl, evlenmek isteyen genç kızlar arasından 12’si seçilir, bölgenin asilleri tarafından sadece bir günlüğüne emanet kıyafet ve mücevherlerle donatılarak adeta prenses gibi muamele görerek evlendirilirdi. Bu gelenek her yıl Venedik Karnavalının açılış programında hayat buluyor. Marialar Geçidi Venedik’de yaşayan 12 genç kızın katılımıyla yapılıyor.

Karnavalın son günü ise, yine geleneksel olarak, San Marco Meydanı’nda karnavalın sembolü olan kukla yakılıyor.Kukla yakılmasının şehri kötülüklerden koruyacağına inanılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güvercin Uçuşu, Karnaval, Marialar Geçidi, Meleğin Uçuşu, Venedik, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2012, Venedik Karnavalı 2012 turları, Venedik Karnavalı başlıyor, Venedik Karnavalı Maskeler, Venedik Karnavalı nezaman, Venedik Karnavalı Tarihi, Volo dell Angelo,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları