Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Karnaval Maskeleri Göz Kamaştıracak

16 Ocak, 2017 | 11:27

İtalya’nın Venedik şehrinde büyük bir coşkuyla kutlanan karnavalda maskelerin ihtişamı bu yıl da göz kamaştıracak.

Venedik Karnaval Maskeleri Göz Kamaştıracak

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilen tarihi kanalları ve gondol turları ile ünlü Venedik’te meşhur karnaval için geri sayım başladı. Venedik Karnavalı yeni yılın ilk günlerinde seyahatlerinde eğlence arayanları İtalya’ya davet ediyor.

Karnavalın simgesi Maskeler

Her yıl karnaval zamanı milyonlarca kişiyi ağırlayan Venedik’in sokakları, ihtişamı ile göz kamaştıran maskeler takmış binlerle doluyor.

Maskeleri Hazırlayın! Venedik Karnavalı Yaklaşıyor

Oldukça ilginç maskelere kostümler de ekleniyor ve Venedik şehri renkleniyor. 18-28 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Venedik Karnavalı için şu sıralar hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Karnavala rezervasyon yaptıranlar maskelerini hazırlamaya başlarken şehirdeki etkinlikler, balolar ve sokak şovları da merak konusu.

En iyi Kostüm yarışması

Karnaval boyunca insanlar renkli maskeleri ve kostümleri ile Venedik sokaklarında dolaşırken, her gün 2 kez En İyi Kostüm yarışması düzenleniyor ve kazananlara çeşitli ödüller veriliyor. Ayrıca San Marco Meydanı’nda karnaval süresince çeşitli etkinlikler, konserler, gösteriler düzenleniyor.

Venedik Karnavalı

Venedik Karnavalı Nasıl Doğdu

Venedik Karnavalı ’nın, 13. yüzyılda şehri etkileyen veba salgınından sonra başladığı düşünülüyor. Salgından etkilenen ve vücutları tahrip olan insanlar uzun kostümler giyerek ve maske takarak şehirde dolaşırlar. Zamanla bu kıyafet ve maskeler daha renkli olmaya başlar. Venedik halkı ile bütünleşen ve bir simgeye dönüşen bu maskelere Venedik Maskesi denilmeye başlanır.

Bir diğer rivayet ise karnavalın nedeni, maskeler ve kostümlerle sınıflar arası farklılığı ortadan kaldırmak ve insanlar arasındaki eşitliği vurgulamak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik Karnavalı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları