Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Kanalları’nda George Clooney yoğunluğu

29 Eylül, 2014 | 08:12

George Clooney ve Amal Alamuddin çiftinin düğününe ev sahipliği yapan İtalya’nın kanallar şehri Venedik, şu sıralar yoğun günler geçiriyor.

venedk-kanali

Herkesin merakla beklediği George Clooney- Amal Alamuddin düğün töreni 3 gündür Venedik’te devam ediyor. Yerli yabancı pek çok gazetecinin yakından takip ettiği kutlamalar tüm hızıyla devam ederken, turizm kenti Venedik her zamanki gibi yine çok hareketli.

Yılın farklı dönemlerinde milyonlara turisti ağırlayan Venedik kanalları, George Clooney’nin düğününden görüntü almak gazetecilerle doldu. Yakışıklı oyuncu ve güzel eşinin özel tekneleri ile kanallar boyunca ilerlemesini görüntülemek isteyen paparazziler, gondol ve özel teknelerle Büyük Kanalı doldurdu.

Öte yandan Venedik’i gezmeye gelen turistler ve yerel halk da vapurları doldurarak, çifte el sallamak için sıraya girdi.

venedik

Venedik Kanallarının Sırrı

Güney Avrupa’da yer alan İtalya’nın şüphesiz en ilgi çekici kentidir Venedik. Her sene dünyanın dört bir yanından milyonlarca turist kanalların çevrelediği bu güzel şehre gelir.

6 yüzyıl önce Venedikliler kendilerini karadan gelebilecek saldırılara karşı önemli akarsuların yönünü değiştirerek korumuştur. Bu akarsuları lagüne doğru yönlendirmişler ve böylece şehrin etrafının sularla kaplamasına izin vermişler.

VENEDİK KANALLARINI YAKINDAN GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Venedik’teki binalar, birbirine çok yakın bir şekilde bir araya getirilen ahşap kazıklar üzerine inşa edilmiştir. Su altında oksijen olmadığı için çürümeyen ahşap aksine mineral düzeyi yüksek suya maruz kaldığı için kaya gibi sert bir madde haline dönüşür. Kazıklar yumuşak kum ve çamur tabakasını delerek daha sert olan kile kadar batar.

Venedik’in altında bulunan ahşap kazıklar, üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen hala sağlamdır. Binaların temelleri bu kazıklardan oluşur ve taştan binalar bu temelin üzerine oturtulmuştur.

Gizemli kanalların boydan boya dolandığı Venedik’te Venedik Karnavalı başlıyor Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amal Alamuddin, Amal Alamuddin George Clooney, Amal Alamuddin kimdir, Amal Alamuddin venedik, festival videoları, George Clooney, George Clooney armani, George Clooney damat, George Clooney düğün fotoğrafları, George Clooney evlendi, George Clooney haberleri, George Clooney İtalya, George Clooney Venedik, George Clooney venedik düğün, karnaval videoları, Venedik, Venedik Balayı, Venedik düğün, Venedik Haberleri, Venedik italya, Venedik kanal, Venedik Kanalları, venedik karnavalı video, venedik karnavalı videoları, venedik video, venedik videoları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları