Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te juri başkanlığını Bertolucci yapacak

11 Mayıs, 2013 | 10:54

Venedik'te juri başkanlığını Bertolucci yapacak Bu yıl 70. kez düzenlencek Venedik Film Festivali’nde jüri başkanlığını İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci yapacak.

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivalin’de başkanlık yapacak isim dünyaca ünlü İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci oldu.

73 yaşındaki Bertolucci, Jean Luc-Godard’ın “Prenom Carmen” filmiyle Altın Aslan aldığı 1983 yılında da Venedik’te jüri başkanıydı.

1987 yapımı “Son İmparator” filmiyle 9 Oscar kazanan Bertolucci, ilk uzun metrajla filmi “La commare secca”yı 22 yaşındayken çekmişti.

Bu yıl 70. kez yapılacak Venedik Film Festivali, 28 Ağustos- 7 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
70. Venedik Film Festivali, Altın Aslan, Altın Aslan ödülü, Bernardo Bertolucci, Bernardo Bertolucci kimdir, Film Festivali, İtalya, İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci, Jean Luc-Godard, Venedik, Venedik Film Festivali, Venedik italya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları