Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te juri başkanlığını Bertolucci yapacak

11 Mayıs, 2013 | 10:54

Venedik'te juri başkanlığını Bertolucci yapacak Bu yıl 70. kez düzenlencek Venedik Film Festivali’nde jüri başkanlığını İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci yapacak.

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivalin’de başkanlık yapacak isim dünyaca ünlü İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci oldu.

73 yaşındaki Bertolucci, Jean Luc-Godard’ın “Prenom Carmen” filmiyle Altın Aslan aldığı 1983 yılında da Venedik’te jüri başkanıydı.

1987 yapımı “Son İmparator” filmiyle 9 Oscar kazanan Bertolucci, ilk uzun metrajla filmi “La commare secca”yı 22 yaşındayken çekmişti.

Bu yıl 70. kez yapılacak Venedik Film Festivali, 28 Ağustos- 7 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
70. Venedik Film Festivali, Altın Aslan, Altın Aslan ödülü, Bernardo Bertolucci, Bernardo Bertolucci kimdir, Film Festivali, İtalya, İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci, Jean Luc-Godard, Venedik, Venedik Film Festivali, Venedik italya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları