Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te İslam Müzesi tartışması

10 Şubat, 2014 | 10:25

venedik-islam-muzesi İtalya Başbakanı Enrico Letta’nın Katar ziyareti sırasında Venedik’te İslam Müzesi açılacağını açıklaması aşırı sağcıların tepkisini çekti.

İtalya Başbakanı , geçen hafta Katar’da Emir Şeyh Hamad Bin Halife El Tani ile yaptığı görüşmeden sonra Venedik’teki tarihi Büyük Kanal’da İslam Müzesi açılacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından aşırı sağcı Kuzey Birliği partisi, “İnebahtı zaferinde en çok kanı dökülen Venediklilere hakarettir” açıklaması yaptı.

Hürriyet’ten Reha Erus’un haberine göre; Letta’nın Katar Emiri’nin “özel isteğine” olumlu yanıt verdiği plana göre, turistlerin akınına uğrayan Büyük Kanal’da Rialto köprüsü yakınındaki tarihi “Pescheria” yalısı Katar Emirliği tarafından satın alındıktan sonra İslam müzesine dönüştürülecek.

Başpiskopos Pietro Parolin, dinlerarası diyalog ışığında Venedik’te İslam Müzesi’nin açılışının yapıcı bir girişim olduğunu ve desteklediklerini açıkladı. Ancak Parolin, İslam ülkelerinde de Hıristiyanlığa karşı aynı saygının gösterilmesini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başpiskopos Pietro Parolin, Enrico Letta, İtalya Başbakanı, İtalya Başbakanı Enrico Letta, Venedik, Venedik islam, Venedik İslam Müzesi, Venedik italya, Venedik müze,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları