Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te İslam Müzesi tartışması

10 Şubat, 2014 | 10:25

venedik-islam-muzesi İtalya Başbakanı Enrico Letta’nın Katar ziyareti sırasında Venedik’te İslam Müzesi açılacağını açıklaması aşırı sağcıların tepkisini çekti.

İtalya Başbakanı , geçen hafta Katar’da Emir Şeyh Hamad Bin Halife El Tani ile yaptığı görüşmeden sonra Venedik’teki tarihi Büyük Kanal’da İslam Müzesi açılacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından aşırı sağcı Kuzey Birliği partisi, “İnebahtı zaferinde en çok kanı dökülen Venediklilere hakarettir” açıklaması yaptı.

Hürriyet’ten Reha Erus’un haberine göre; Letta’nın Katar Emiri’nin “özel isteğine” olumlu yanıt verdiği plana göre, turistlerin akınına uğrayan Büyük Kanal’da Rialto köprüsü yakınındaki tarihi “Pescheria” yalısı Katar Emirliği tarafından satın alındıktan sonra İslam müzesine dönüştürülecek.

Başpiskopos Pietro Parolin, dinlerarası diyalog ışığında Venedik’te İslam Müzesi’nin açılışının yapıcı bir girişim olduğunu ve desteklediklerini açıkladı. Ancak Parolin, İslam ülkelerinde de Hıristiyanlığa karşı aynı saygının gösterilmesini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başpiskopos Pietro Parolin, Enrico Letta, İtalya Başbakanı, İtalya Başbakanı Enrico Letta, Venedik, Venedik islam, Venedik İslam Müzesi, Venedik italya, Venedik müze,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları