Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Gezisi: Muhteşem Tarz, Zarafet ve Keyif

16 Aralık, 2013 | 14:44

venedik-karnavali-34

Tatil zamanlarını İtalya’da geçirmek isteyen pek çok ülkevatandaşı var. Türkiye de bu ülkelerden biri. Kalabalıklar yormuyor, fiyatlar uygun ve hava sıcaklığı seyahat için elverişli.

Yaz sezonunda İtalya’da seyahat edebileceğiniz çok sayıda yer var. Amalfi Sahiller, Cinque Terre, Napoli, Sorrento bu seçeneklerden birkaçı… Peki kış dönemi için İtalya’da nereye gidebilirsiniz?

Venedik Gezisi

Ne zaman gittiğinizin bir önemi yok ama bir İtalya gezisi, Venedik turu yapılmadan tamamlanmamalı. Dünya üzerinde birçok açıdan eşsiz bir şehir Venedik…  Aslında bir şehir de değil, gondollarla gezegebileceğiniz, kanallarında dolaşabileceğiniz, köprülerden izleyebileceğiniz tam 118 küçük adadan oluşuyor Venedik. Her bir köşesi görmeye ve gezmeye değer. Dilerseniz yemek, içmek için yapın Venedik turu, dilerseniz de sanat, mimari yapısını görmek için. Romantizmi dünyada Venedik gibi güzel ifade edebilen az şehir vardır.

Şarabı, kendine özgü mutfağı, özel turları ve elbette her sene düzenlenen coşkulu Venedik karnavalı, Venedik’i görmeniz için geçerli bir sebep. Balayı için ya da birkaç günlük kaçamak için San Marco meydanı ve çevresinde pek çok otel ve tur seçeneği bulunuyor.

Hem zarif hem rahat Venedik otelleri bir simge haline gelen San Giorgo Adası’nı görebilir, özel İtalyan tasarımı dekorasyonlarıyla güne Venedik manzarasıyla başlayabilir, Fellini filmlerinin yıldızı gibi hissedebilirsiniz.

Venedik Karnavalı Hakkında Bilgi

Carnevale di Venezia olarak bilinen Venedik Karnavalı, İtalya’nın Venedik kentinde her yıl düzenlenen bir festivaldir. Özellikle maskeleriyle ünlü bu karnaval Rönesans döneminde ortaya çıkmıştır. Dünyanın dört bir yanında inanılmaz hazırlıklar yapan pek çok kişi, maskeleri, kostümleri ve makyajlarıyla romantik Venedik’i büyülü hale getirmektedir. San Marco Meydanı’nda Venedik karnavalı coşkusunu yaşayabilirsiniz.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amalfi, cinque terre, İtalya, kış dönemi venedik, Sorrento, Venedik, venedik 118 ada, Venedik gezisi, Venedik Karnavalı, venedik karnavalı 2014, venedik kenti, venedik şehri, Venedik turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları