Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Film Festivali’nin programı belli oldu

25 Temmuz, 2014 | 12:14

Bu yıl 71.si düzenlenecek Uluslararası Venedik Film Festivali’nin programı belli oldu.

71. Venedik Film Festivali’nin programı, Roma’da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Festivalde Fatih Akın’ın “The Cut” ve Kaan Müjdeci’nin “Sivas” filmleri Altın Aslan’a aday gösterildi.

NationalTürk’ün haberine göre, Türk yönetmen Fatih Akın’ın aşk, ölüm ve şeytan üçlemesinin son filmi “The Cut” ile genç yönetmen Kaan Müjdeci’nin “Sivas” adlı filmi, büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterildi. İki filmin de ilk gösterimleri festival çerçevesinde yapılacak. Müjdeci, genç yönetmenlerin ilk uzun metrajlı filmleri için dağıtılan “Geleceğin Aslanı” kategorisinde de yarışacak.

VENEDİK FİLM FESTİVALİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Festivalde “Venedik Klasikleri” bölümünde Ömer Lütfi Akad’ın restore edilen 1973 yapımı “Gelin” adlı eseri de gösterilecek. Fesitval, 27 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde Lido Adası’nda  düzenlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
71. Venedik Film Festivali, Altın Aslan, Altın Aslan ödülü, Altın Aslan venedik, Fatih Akın, Fatih Akın filmleri, Fatih Akın venedik, Fatih Akın Venedik Film Festivali, Kaan Müjdeci, Kaan Müjdeci venedik film festivali, Lido Adası, Lido Adası venedik, Venedik Film Festivali, Venedik Klasikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları