Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Film Festivali kapılarını açıyor

27 Ağustos, 2014 | 11:00

Tüm dünyanın merakla beklediği 71. Uluslararası Venedik Film Festivali bugün başlıyor. Festivalin açılışında Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu’nun Birdman filmi gösterilecek.

Sinema dünyasının merakla beklediği Uluslararası Venedik Film Festivali, 71. kez kapılarını açıyor.

6 Eylül’e kadar devam edecek festivalde 20 film büyük ödül “Altın Aslan” için yarışıyor. Oscar Ödülleri’nden sonraki en eski sinema şöleni olan Venedik Film Festivali’nde Fatih Akın ‘The Cut’, Kaan Müjdeci’de ‘Sivas’ filmleriyle Altın Aslan ödülüne ulaşmaya çalışacaklar.

Kaan Müjdeci’nin ilk uzun metrajlı filmi Sivas, festivalde dünya prömiyerini de yapacak. 11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikayesini anlatan filmin senaryosu da Müjdeci’nin imzasını taşıyor.

Venedik Film Festivali

932 yılında “Esposizione Internazionale d’Arte Cinematografica” adıyla başlayan Venedik Film Festivali, dünyanın en eski film festivalidir. Her yıl Ağustos sonu ya da Eylül başında İtalya’nın kanallarıyla ünlü kenti Venedik’teki Lido adasında gerçekleşen festivalde, dünyaca ünlü isimler boy göstermekte.

Venedik Film Festivali Heyecanını Yerinde Yaşamak İçinTıklayın

Venedik Film Festivali, Hollywood yıldızlarını kırmızı halıda bir araya getirecek. Al Pacino, Emma Stone, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Michael Keaton ve Edward Norton bu yıl ki festivale renk katacak isimler….

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altın Aslan, Altın Aslan ödülü, Altın Aslan venedik, Fatih Akın, Fatih Akın filmleri, Fatih Akın venedik, Film Festivali, İtalya, İtalya film festivali, İtalya Venedik, Kaan Müjdeci, Kaan Müjdeci kimdir, Kaan Müjdeci sivas, Kaan Müjdeci venedik, Kaan Müjdeci venedik film festivali, Lido, Lido venedik, Venedik, Venedik Film Festivali, Venedik Haberleri, Venedik italya, Venedik sivas filmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları