Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Film Festivali başladı!

28 Ağustos, 2014 | 09:26

Sinemaseverlerin merakla beklediği 71. Venedik Film Festivali, Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzales Inarritu’nun Birdman filmiyle başladı.

NationalTurk’ün haberine göre, İtalya’nın tarihi dokusunu koruyan kanallar kenti Venedik’te düzenlenen festival öncesinde, geleneksel kırmızı halı geçişi yapıldı. Yönetmen Inarritu, başrol oyuncuları Michael Keaton, Emma Stone gibi ünlüler, kırmızı halıda yürüyerek, sevenlerini selamladı.

Açılış törenine, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano da katıldı.

Festivalde, Türk yönetmen Fatih Akın’ın aşk, ölüm ve şeytan üçlemesinin son filmi “The Cut” ile genç yönetmen Kaan Müjdeci’nin “Sivas” adlı filmi, büyük ödül Altın Aslan için yarışacak. İki film de ilk gösterimlerini Venedik’te yapacak.

Yönetmen Müjdeci, genç yönetmenlerin ilk uzun metrajlı filmleri için dağıtılan “Geleceğin Aslanı” kategorisinde de yarışacak.

VENEDİK FİLM FESTİVALİNİ YERİNDE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Festivalde, “Venedik Klasikleri” bölümünde Ömer Lütfi Akad’ın restore edilen 1973 yapımı “Gelin” adlı eseri de gösterilecek.

71. Venedik Film Festivali, 6 Eylül akşamı yapılacak kapanış ve Altın Aslan Ödülü’nün takdim edilmesiyle son bulacak. Festivalde geçen yıl Altın Aslan Ödülü, yönetmen Gianfranco Rosi’nin “Sacro GRA” adlı belgesel türündeki filmine verilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alejandro Gonzales Inarritu, Birdman, Birdman filmi, Birdman venedik, Fatih Akın, Fatih Akın filmleri, Fatih Akın venedik, Gianfranco Rosi, Giorgio Napolitano, Giorgio Napolitano italya, Giorgio Napolitano venedik, İtalya Cumhurbaşkanı, Kaan Müjdeci, Kaan Müjdeci venedik, Kaan MüjdeciKaan Müjdeci sivas, Venedik, Venedik festival, Venedik Film Festivali, Venedik Haberleri, Venedik Kanalları, Venedik karnvalı, Venedik turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları