Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik ‘ten esinlendiler kopyasını yaptılar!

27 Ekim, 2015 | 07:18

çin venedik Çin’in Dalian kentinde bölgeye daha fazla turist çekebilmek amacıyla Venedik ‘in bir kopyası inşa edildi.

İtalya’nın kanalları ve gondol turlarıyla ünlü tarihi Venedik kenti, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Bundan esinlenen Çinliler boş durmadı ve şehrin kopyasını inşa etti. Tarihi dokusunu koruyan nadir İtalya kentlerinden, köprüleri, gondolları, kanalları ile daha çok balayı tercihi olan Venedik, Çin’in Dalian şehrinde inşaa edildi.

çin venedik

2014 Mayıs ayında tamamlanan 785 milyon dolarlık kopya Venedik projesi, yerli turisterin adeta akınına uğradı. 4 kilometre uzunluğundaki kanal üzerinde Venedik ’in dünyaca ünlü gondol turlarının bir benzeri yapılmaya başlandı. Kanal çevresindeki evler Avrupa mimarisinden esinlenerek inşa edilirken, duvarlar Rönesans dönemi resim tekniği ile boyandı.

İşte gerçek Venedik, Venedik Turları & Venedik gezilecek yerler video;

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalian, Dalian venedik, Venedik, Venedik çin, Venedik çin dalian, Venedik Gondol, Venedik Gondol Turu, Venedik italya, Venedik tatili, Venedik turu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları