Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik’te cruise gemileri protesto edildi

28 Eylül, 2016 | 11:21

Venedik’te cruise gemileri protesto edildi

İtalya’nın Venedik kentinde, dünyaca meşhur kanallardan geçişine izin verilen cruise gemileri protesto edildi.

Kanalları ve gondol turları ile ünlü İtalyan kenti Venedik’te, kanallardan geçişine izin yeniden izin verilen cruise gemilerine yönelik tepkiler sürüyor.

Tarihi Venedik şehrinde pazar günü düzenlenen gösteride, protestocular küçük teknelerle Giudecca kanalından uluslararası cruise limanına giriş yapan bir geminin etrafından toplandı. ‘Büyük Gemi İstemiyoruz’ sloganları ve afişlerinin dikkat çektiği eylemde, Venedik polisi teknelerin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Büyük gemilere yasaklanmıştı

96 bin tonun üzerindeki gemiler için kanal geçişi 2013 yılında yasaklanmıştı. Ancak bu düzenleme 2015’in sonunda delinmiş ve daha büyük gemilerin geçişine de olanak tanımıştı. Geçişleri savunan İtalyan yetkililer, cruise gemilerinin kente sağladığı ekonomik katkıya dikkat çekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
cruise turları, İtalya, Venedik, Venedik cruise, Venedik gemi, Venedik Gondol, Venedik italya, venedik italya turu, Venedik Kanalları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları