Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Bienali’ne 20 yıllık Türkiye imzası

19 Aralık, 2013 | 15:46

Venedik Bienali

Dünyanın en önemli sanat olaylarından biri olan Venedik Bienali’nde Türkiye 20 yıl sürecek bir mekana sahip oldu. Türkiye ilk kez Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde yer alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla Türkiye Venedik Bienali’nde uzun süreli bir mekana sahip oldu. Bienalin iki ana mekanından biri olan Arsenale’de, 2014-2034 yılları arasında tahsis edilen bu mekan sayesinde Türkiye Pavyonu, önümüzdeki yıl ilk kez Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde de yer alacak.

İKSV, 2014 yılından itibaren 20 yıl boyunca, Venedik Bienali Uluslararası Sanat Sergisi’nin yanı sıra Mimarlık Sergisi’nde de yer alacak Türkiye Pavyonu’nun koordinasyonunu yürütecek. Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 7 Haziran-23 Kasım 2014 tarihleri arasında Rem Koolhaas küratörlüğünde gerçekleştirilecek.

1 Haziran 2013 tarihinde açılan Venedik Bienali 55. Uluslararası Sanat Sergisi, 24 Kasım Pazar günü sona erdi. Arsenale’nin Artigliere binasında bulunan Türkiye Pavyonu’n da bulunduğu bienali 6 ayda yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etti.

Venedik Bienali 56. Uluslararası Sanat Sergisi’nde yine İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın koordinasyonunda gerçekleştirilecek Türkiye Pavyonu’nun küratörü 2014 yılında duyurulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik bienali, Venedik bienali 2014, Venedik bienali türkiye, Venedik Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları