Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venedik Bienali’nde Türkiye pavyonu

06 Haziran, 2014 | 14:22

Dünyanın en önemli sanat ve mimarlık etkinlikleri arasında yer alan Venedik Bienali’ndeki Türkiye Pavyonu’nun açılışı gerçekleşti.

Venedik Bienali’nin ana mekanı olan Arsenale’de, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın girişimi ve 20 destekçinin katkılarıyla 20 yıllığına Türkiye’ye kiralanan pavyonun açılışı, küratörlüğünü Murat Tabanlıoğlu, proje koordinatörlüğünü ise Pelin Derviş’in üstlendiği “Places of memory (Hafıza mekanları)” isimli projeyle yapıldı.

NationalTürk’ün haberine göre, açılış törenine, Venedik Bienali Başkanı Paolo Baratta, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, Kültür ve Turizim Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Tanıtım ve Kültürel İlişkiler Genel Müdürü Lale Ülker, Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Erkan Aytun ve çok sayıda davetli katıldı.

Erkan Aytun yaptığı açıklamada, açılışın çok güzel olduğunu belirterek, “Hem İtalyanlardan hem Türklerden oldukça ilgi gördü. Çok güzel bir pavyon olmuş” dedi.

Sergi alanının Türkiye IKSV tarafından 21 bağışçıdan toplanan kaynakla 2 milyon avro karşılığında 20 yıl süreyle kiralandığını aktaran Aytun, “Türkiye’nin burada 500 metrekarelik bir alanı olacak. Türkiye bu alanı her yıl sanat ve mimarlık bienalleri dışında arzu ettiği şekliyle kullanma hakkına sahip olacak. Türk sanatçılar için kendilerini tanıtma, Türkiye’nin tanıtılması için kullanılabilecek” ifadesini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bienal, Bienal nedir, Bienal venedik, Bülent Eczacıbaşı, İKSV, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İtalya, İtalya Haberleri, İtalya sergi, İtalya Venedik, Mimarlık Sergisi, Mimarlık Sergisi italya, Mimarlık Sergisi venedik, Murat Tabanlıoğlu, Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Pelin Derviş, Türkiye Pavyonu, Türkiye pavyonu italya, Türkiye pavyonu venedik, Uluslararası Mimarlık Sergisi, Venedik bienali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları