Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vatikan’da Noel kutlamaları

25 Aralık, 2012 | 10:25

vatikan-noel-papa Hristiyanlık’ta Hazreti İsa’nın doğumunu simgeleyen Noel, Katolikler için kutsal yerlerden biri olan Vatikan’da da, Papa 16. Benediktus’un yönettiği ayinle kutlandı.

Vatikan’ın ünlü Aziz Pietro Bazilikası’nda dün akşam yapılan Noel Ayini’ni yöneten ve konuşma yapan Katoliklerin ruhani lideri Papa, ”Tanrım, sen, senin adına şiddete başvurmayı zorunluluk olarak hissedenleri aydınlat, onlara gerçek yüzünü görmelerini sağla” dedi.

”Biz hep doluyuz. Tanrı için hiç boş bir yerimiz yok” ifadesini kullanan Papa, Tanrı için uygun olmayanın çocuklar, fakir insanlar ve yabancılar için de uygun olamayacağını belirtti.
Noel ayininde barış duasının merkezine Ortadoğu ülkelerini koyan Papa 16. Benediktus, inananları, Filistin ve İsraillilerin kendi hayatlarında barışı geliştirebilmeleri için dua etmeye davet etti. Papa, aynı zamanda kendi iç savaşına saplanmış Suriye başta olmak üzere Lübnan ve Irak’ta ilerleme kaydedilmesini umudunu dile getirdi.

Papa, ”Bizim dinimizin doğduğu yerde Hristiyanlar yaşamaya devam edebilirler” dileğini ifade ederek, bölgede yaşanan son gelişmeler nedeniyle Hristiyanlar arasında artan endişelere dikkati çekti ve Hristiyanlarla Müslümanların barış içinde yan yana yaşayabileceğini söyledi.
85 yaşındaki Papa, ayine ilk kez geçen yıl az yorulsun diye kullanmaya başladığı özel taşıyıcı araçla geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Pietro Bazilikası, Noel, Noel Anlamı, Noel kutlaması, Noel nedir, Papa 16. Benediktus, Papa Noel Ayini, Vatikan, Vatikan noel kutlaması,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları