Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

VATEL International Business School Kıbrıs’da Açılıyor

06 Mart, 2017 | 09:24

vatel international business school

VATEL International Business School İstanbul’dan Sonra Kıbrıs’da Açılıyor

Geçen sene 17.si düzenlenen Worldwide Hospitality Awards’da en iyi turizm işletme okulu seçilen VATEL International Business School. Bu ödül ile dünya’da ki en iyi turizm okulu olduğunu dünya kamuoyunda kanıtlamış oldu. VATEL Inetnational Business School, 1981 yılında ilk okulunu Fransa’da açmıştır. 2013 yılında İstanbul’da ilk okulunu açan ve geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını vermiş olan VATEL International Business School, yeni bir atılım ile artık Kıbrıs’da da yüksek lisans programında eğitim görmek isteyen öğrenciler için açılıyor. VATEL International Business School İstanbul lisans eğitimi veren bir kurum olarak, Kıbrıs ise yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için eğitim veren bir kurum olacak. Dünya’nın en iyi turizm okulu olan VATEL,  dünya’da 30’dan fazla ülkede eğitim kurumu bulunan bir Fransız Turizm İşletmeciliği Okuludur. Mezun olan öğrencilerine, okulun mezunlar platformu yönlendirmesi ile de dünyanın her yerinde kolayca iş imkanı avantajı sağlayan bir eğitim kurumu olarak da ön plana çıkmaktadır.

Turizm de Eğitim Neden Bu Kadar Önemli ?

Günümüz Türkiye’sinde, turizm sektöründe yaşanan zor dönem göz önünde bulundurulduğunda turizm işletmelerinde kalifiyeli eleman, tecrübeli yönetici ve yenilikçi çalışanlar bulmak, işletmelerin ellerinde tutmaları  ve işletmelerin kalifiye eleman bulmaları zorlaşmaktadır. Turizm sektöründe iyi bir eğitim almak ve kariyer planında yüksek hedefleri olan genç turizmcilerin öncelikle okul tercihlerinde daha sonra’da seçtikleri okul sonrasında yapacakları iş seçenekleri ile kariyerlerini iyi planlamaları gerekmektedir. Turizm sektörü, hizmet sektörünün bir kolu olmak ile birlikte ülke ekonomilerine katkısı da büyük oranlardadır. Bu yüzden, turizmde çalışan her bireyin ülkesini temsil ederek güzel bir hizmet vermesi gerektiği görüşünü benimsemiş turizmciler yetiştirmek ve sektöre kazandırmak sektörün kazanmasına ve dolaylı olarak da ülkenin kazanmasına yarar sağlayacaktır. Bu neden ile turizm de eğitimin önemi ve eğitim ile alınan hizmet ve ahlaki değerlerin benimsenmesi, turizm sektörü açısından önemli bir yerdir. Turizm yaratıcılığı geliştirebilecek ve insanlar ile güzel diyaloglar kurulabilecek, bu şekilde ülkeyi güzel tanıtma imkanı elde edeceğimiz bir sektördür. Bu sektörü iyi eğitimli elemanlar yetişmesi ve kariyer planlamalarında güçlü danışmanlıklar, uzun vadede turizmin ve ülkenin kazanmasına yardımcı olacakken, kısa vade de ise turizm de kariyer hedefi olan genç turizmciler kazanacaktır. Bu yönü ile turizm de eğitim kaliteli okulların ülkemizde açılması ve kalifiye elemanların yetiştirilmesi önem taşımaktadır. Ama aynı zamanda kariyer hedeflerinde eğitim danışmanları ile destek almaları ve yurtdışı seçeneklerini de değerlendirmek, kariyer hedefi için önemli bir süreçtir. Bu konuda bir çok firmanın günümüzde hizmet verdiğini unutmamak gerekmektedir. Son yıllarda, bir çok ülkeye lisans ve yüksek lisans eğitimi veren bir çok kuruluş olmasına rağmen, güvenilir firmalar bulunması zorlaşmaktadır. Eğitim danışmanlığı üzerine profesyonel olan WTS Education gibi bir çok firma gençlerin kariyer planlamasına yardımcı olmak için ellerinden geleni de yapmaktadırlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul, Kıbrıs, Vatel International Business School, WTS Education,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları