Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van, Pamukkale oldu

20 Nisan, 2010 | 18:12

Tarihi ve doğal güzelliği ile turizm açısından önemli bir yere sahip olan  Van’da keşfedilmeyi bekleyen travertenler Pamukkale’yi andırıyor.

Van Gölü, Akdamar Adası ve kilisesi, Muradiye Şelalesi, kaleleri, koyları ve diğer tarihi doğal güzellikleri ile Anadolu’nun turizm kenti olmaya aday Van’da, Pamukkale’ye benzeyen travertenler de büyük ilgi görüyor.

Van’ın Başkale ilçesine 45 kilometre uzaklıkta Dereiçi köyünde bulunan ve küçük bir alanı kaplayan bu travertenler, turizm acentelerinin dikkatini çekti. Turizmcilerin tur programları yaparak turistik gezi düzenlemeye başladıkları Van travertenleri büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz haftalarda kutlanan Turizm Haftası etkinliklerinde travertenlerin tanıtılması amacıyla bir gezi düzenlendi. Vali Yardımcısı Halil Berk, Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Binbaşı Ender Çelenk, Tabur Komutanı Binbaşı Gökhan Çiloğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişilik grup, Dereiçi köyüne gelerek, travertenleri gezdi.

Geziye, turizm acente sahipleri, turist rehberleri ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri de katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pamukkale, Pamukkale Travertenleri, Pamukkale Turizm, Travertenler, Van, Van Dereiçi Turizm, Van Pamukkale, Van Travertenler, Van Travertenleri Turist, Van Turist, Van Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları