Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van, Pamukkale oldu

20 Nisan, 2010 | 18:12

Tarihi ve doğal güzelliği ile turizm açısından önemli bir yere sahip olan  Van’da keşfedilmeyi bekleyen travertenler Pamukkale’yi andırıyor.

Van Gölü, Akdamar Adası ve kilisesi, Muradiye Şelalesi, kaleleri, koyları ve diğer tarihi doğal güzellikleri ile Anadolu’nun turizm kenti olmaya aday Van’da, Pamukkale’ye benzeyen travertenler de büyük ilgi görüyor.

Van’ın Başkale ilçesine 45 kilometre uzaklıkta Dereiçi köyünde bulunan ve küçük bir alanı kaplayan bu travertenler, turizm acentelerinin dikkatini çekti. Turizmcilerin tur programları yaparak turistik gezi düzenlemeye başladıkları Van travertenleri büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz haftalarda kutlanan Turizm Haftası etkinliklerinde travertenlerin tanıtılması amacıyla bir gezi düzenlendi. Vali Yardımcısı Halil Berk, Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Binbaşı Ender Çelenk, Tabur Komutanı Binbaşı Gökhan Çiloğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişilik grup, Dereiçi köyüne gelerek, travertenleri gezdi.

Geziye, turizm acente sahipleri, turist rehberleri ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri de katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Pamukkale, Pamukkale Travertenleri, Pamukkale Turizm, Travertenler, Van, Van Dereiçi Turizm, Van Pamukkale, Van Travertenler, Van Travertenleri Turist, Van Turist, Van Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları