Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van ilk 5 yıldızlı oteline kavuşuyor

15 Nisan, 2010 | 09:44

Vali Münir Karaloğlu, Van-Edremit kara yolu üzerinde yapımına başlanan beş yıldızlı otelin inşaatında incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Otel maketini ve projesini inceleyen Vali Karaloğlu, kentin geçmiş yıllarda çok sayıda turist ağırladığını söyleyerek, geçmiş yıllardaki bu başarıyı yeniden yakalamak amacıyla tüm turistik alanları hizmete açacaklarını ifade etti.

Akdamar Kilisesi’nin, 12 Eylül’de 1 günlüğüne ibadete açılmasının da kente gelecek turist sayısındaki artışı sağlayacağını söyleyen Vali Münir Karaloğlu, “Şimdiden otellerde rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Otellerin doluluk oranı, geçen yıllara göre önemli ölçüde arttı. Gelişmekte olan bir kentte beş yıldızlı bir otele büyük ihtiyaç vardı.”dedi.

Kentin ilk 5 yıldızı otelini yaptıran iş adamı Kurtuluş Akay da Van Gölü kıyısında 9 bin 850 metre karelik alanda yapımına başlanan otelin, 10 milyon dolara mal olacağını söyledi.

Otelin, 2011 yılının nisan ayında hizmete açılacağını bildiren Akay, 150 kişinin istihdam edileceği otelde bin kişinin konaklayabileceğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdamar Kilisesi Van, İşadamı Kurtuluş Akay, Kurtuluş Akay Kİmdir, Van Beş Yıldızlı Otel, Van Gölü Otel, Van Kurtuluş Akay, Van Otel, Van Otelleri, Van Turizm, Van Yatırımlar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları