Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van depreminde yıkılan oteller bakanlığa kayıtlı değil

11 Kasım, 2011 | 09:21

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van depreminde yıkılan iki otelin bakanlıktan turizm işletmesi ya da yatırımı belgeli olmadığını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van’da dün meydana gelen 5,7 şiddetindeki depremde yıkılan Bayram ve Aslan Otel’in bakanlıktan turizm işletmesi ya da yatırımı belgeli olmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bayram Otel ve Aslan Otel isimli konaklama tesislerine ilişkin bakanlığımız arşiv kayıtlarında inceleme yapılmış olup, her iki tesisin de bakanlığımızdan turizm işletmesi ya da yatırımı belgeli olmadığı anlaşılmıştır. Bayram Otel isimli tesise ilişkin 13.01.2003 tarihli 1 yıldızlı otel turizm işletme belgesinin, tesisin sahibinin iptal talebi üzerine 28.08.2009 tarihinde iptal edildiği tespit edilmiştir. Aslan Otel isimli tesise ilişkin ise bakanlığımız kayıtlarında herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır.” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Bakanlığımızca belgelendirme aşamasında ve daha sonra yapılan denetimde, tesisin yönetmelikteki niteliklere ilişkin şartları sağlayıp sağlamadığına bakılmaktadır. Tesisin sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı bu denetim kapsamı dışında olup, bakanlığımız sorumluluğunda bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aslan Oteli, Bayram Oteli, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van, Van Aslan Otel, Van bayram otel, Van Deprem, Van depremi, Van Depreminde yıkılan oteller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları