Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van ‘daki Bayram Otel ‘in enkazından 1 kişi daha sağ olarak çıkarıldı

10 Kasım, 2011 | 10:28

Van’daki 5,6’lık depremde çöken Bayram Otel’den sabah 08.50 itibariyle Gökhan Yüce isimli şahıs sağ olarak çıkartıldı.

Yüce’nin eşi Esra Yüce’nin de aynı otelin enkazından gece saatlerinde sağ olarak çıkartıldığı öğrenildi. Dün geceden itibaren çalışmalarını yoğunlaştıran arama kurtarma ekipleri, Bayram Otel’in enkazında sağ olan bir kişinin sesine duydu. Ekip, enkaz altından Gökhan Yüce’yi saat 08.50 itibariyle sağ olarak çıkardı. Gökhan Yüce, sedye ile ambülansa konulup hastaneye kaldırıldı.
Bu arada, Gökhan Yüce’nin eşi Esra Yüce’nin de aynı otelin enkazından gece saatlerinde sağ olarak çıkartıldığı öğrenildi.

Bayram Otel’de resepsiyon görevlisi olarak çalışan Recep Özhan, otelde 32 müşterinin bulunduğunu söyledi. Enkazdan sağ olarak kurtulan Özhan, “Beş müşterimiz yemeğe çıktı, hemen ardından bina çöktü.” dedi.

Resepsiyon görevlisi Recep Özhan, sağ olarak kurtulduğu otelin enkazı önünde yaşadıklarını anlattı. Özhan, “Otelde resepsiyon görevlisiydim. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. O anda çok büyük bir şok geçirdim.Gözümü açtığımda her taraf simsiyahtı. Kendi kendime ‘artık ben öldüm’ diyordum. Şu an bir binaya bakıyorum bir de kendime bakıyorum ve Allah’a şükrediyorum. Bir arkadaş beni çekip kurtardı. Otelde kayıtları alıyordum.” şeklinde konuştu.

Otelde 32 müşterinin kaydının bulunduğunu ifade eden Özhan, “Beş müşterim depremden hemen önce yemeğe gitti. Biz de 3-4 kişi resepsiyondaydık. Deprem esnasında 5 arkadaş olarak dışarı kaçtık. Sonrasını hatırlamıyorum.” bedi.

‘BENİ ARAMAYA GELİRKEN BABAMA ARABA ÇARPTI’

Babası Behçet Özhan’ın deprem haberini alır almaz otele koşarak geldiğini söyleyen Recep Özhan, “Bu sırada babama bir araç çarpıyor. Tüm hastaneleri dolaştım ama babama ulaşamadım. Acaba babamı görür müyüm diye otel enkazının yanına geldim.” şeklinde konuştu.

Erciş merkezli 7,2’lik depremde de aynı otelin 5. katında olduğunu ifade eden Özhan, “Sadece dua ettim.” dedi. Özhan, “İlk depremden sonra otele sağlam raporu verilmiş miydi?” sorusuna, “Bu konuda bilgim yok.” cevabını verdi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bayram otel deprem, bayram otel enkazı, Van, Van bayram otel, Van depremi, Van depremi bayram otel, Van son depremi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
melehat gurguç
31 Aralık, 2011

allah yardım cınız olsun..
herturlu yardıma varım

comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
emre
20 Mart, 2012

allah herkese sabırlar wersin ve allah herkesin yardımcısı olsun

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Aralık 31st, 2011 at 20:16 melehat gurguç mention something about this post....
comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 20th, 2012 at 17:42 emre mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları