Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van Asya İpek Yolu Kervanı Muş’ta

13 Ekim, 2010 | 15:17

Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılacağı 17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Sanayi Fuarı kapsamında İstanbul’dan yola çıkan deve kervanı Muş’a geldi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen kervan büyük ilgi gördü. Şehit Akif Ağaoğlu Caddesi’nden İstasyon Caddesi’ne getirilen develer yaklaşık 3 kilometre yürüdü. Vatandaşlar, develerle fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Muş Alparslan Üniversitesi rektörlük binası önünde başlayan yürüyüş Belediye Meydanı’nda sona erdi. Belediye Meydanı’nda davul ve zurnayla yapılan karşılamaya Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şihmus Sinecem, kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan MTSO Başkanı Şihmus Sinecem, tarihi İpek Yolu’nun tekrar canlanacağına inandığını söyledi.

Daha sonra konuşan Vali Erdoğan Bektaş ise “Geçmişte İstanbul’dan yola çıkan bir kervan, bu güzergahı izleyerek İran’a, Afganistan’a, Pakistan’a, Hindistan’a ulaşıyor, sonra aynı kervan bu yolla geri geliyordu. Bu güzergahta ilimizin, bölge illerimizin değerlerini, tarihi varlığını tekrar hatırlatmak için böyle bir proje yürürlüğe konuldu.” dedi. İstanbul’dan gelen deve kervanı, daha sonra Bitlis’e hareket etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Sanayi Fuarı, Bitlis, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Hakkari, Muş, Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Ticaret ve Sanayi Odası, Şihmus Sinecem, Şihmus Sinecem Kİmdir, Vali Erdoğan Bektaş, Van, Van Asya İpek Yolu Kervanı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları