Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Van Asya İpek Yolu Kervanı Muş’ta

13 Ekim, 2010 | 15:17

Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılacağı 17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Sanayi Fuarı kapsamında İstanbul’dan yola çıkan deve kervanı Muş’a geldi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen kervan büyük ilgi gördü. Şehit Akif Ağaoğlu Caddesi’nden İstasyon Caddesi’ne getirilen develer yaklaşık 3 kilometre yürüdü. Vatandaşlar, develerle fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Muş Alparslan Üniversitesi rektörlük binası önünde başlayan yürüyüş Belediye Meydanı’nda sona erdi. Belediye Meydanı’nda davul ve zurnayla yapılan karşılamaya Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şihmus Sinecem, kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan MTSO Başkanı Şihmus Sinecem, tarihi İpek Yolu’nun tekrar canlanacağına inandığını söyledi.

Daha sonra konuşan Vali Erdoğan Bektaş ise “Geçmişte İstanbul’dan yola çıkan bir kervan, bu güzergahı izleyerek İran’a, Afganistan’a, Pakistan’a, Hindistan’a ulaşıyor, sonra aynı kervan bu yolla geri geliyordu. Bu güzergahta ilimizin, bölge illerimizin değerlerini, tarihi varlığını tekrar hatırlatmak için böyle bir proje yürürlüğe konuldu.” dedi. İstanbul’dan gelen deve kervanı, daha sonra Bitlis’e hareket etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret Sanayi Fuarı, Bitlis, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Hakkari, Muş, Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Ticaret ve Sanayi Odası, Şihmus Sinecem, Şihmus Sinecem Kİmdir, Vali Erdoğan Bektaş, Van, Van Asya İpek Yolu Kervanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları