Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vali Demirtaş restorasyon çalışmalarını inceledi

10 Nisan, 2013 | 10:22

Vali Demirtaş restorasyon çalışmalarını inceledi Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, turizme kazandırılmak amacıyla restorasyonu yapılan Adıyaman Kalesi ve Keleş Konağı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, çalışmalarla ilgili Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’dan bilgi aldı.

Kale ve Keleş Konağı’nda devam eden restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla iki mekanın da hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olacağını belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş şunları söyledi:

“Adıyaman tarihi mekanlar açısından çok şanslı illerden birisi. Şehir merkezinde bulunan tarihi mekanlar arasında en önemli mekanlardan birisi olan kale ve Keleş Konağı’nın restorasyon çalışması tamamlanıp hizmete açılmasıyla Adıyaman halkı burada nefes alacak. İnşallah bunlardan sonra Tarihi Tuz Hanı’nda da restorasyon çalışması başlatarak turizme kazandıracağız. Adıyaman’ın tarihi ve turistik mekanlarında yapılacak bu tür çalışmalara her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Bu iki önemli tarihi mekanı restore eden Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Kale restorasyon çalışmasında artık sona geldiklerini belirten Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise şu bilgileri verdi:

“Üzerinde titizlikle durduğumuz projelerimizden birisi Adıyaman Kalesi ve Keleş Konağı. Bu iki önemli tarihi mekanımızla ilgili restorasyon çalışmamızda sona doğru geldik. Bu iki önemli projeyi en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Belediye olarak yapmış olduğumuz hizmetler arasında bana göre en kayda değer projelerimizden birisi Kale Projesi ve Keleş Konağı. Çünkü geçmiş nesillerimizden bize kalan bu tarihi mekanları bizler de bizden sonra gelecek olan nesillerimize bırakacağız. Sayın Valimiz bu konularda çok duyarlı ve Adıyaman’da göreve başladığı günden bugüne özellikle Adıyaman turizmi için çabaları takdire şayan. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adıyaman, Adıyaman belediye başkanı, Adıyaman Kalesi, Adıyaman Kalesi restorasyon, Adıyaman Valisi, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Keleş Konağı, Keleş Konağı adıyaman, Mahmut Demirtaş, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları