Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vali Altıparmak: Expo Yasası ile işlerimiz kolaylaşacak

03 Kasım, 2012 | 13:10

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Meclis’ten geçen Expo Yasası’nı uzun süredir beklediklerini söyledi.

Expo 2016 Yasası ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Vali Ahmet Altıparmak, yasaya sadece Antalya’nın değil tüm Türkiye’nin sahip çıkması gerektiğini ifade etti. ‘Bu yasayla işlerimiz kolaylaşacak. Yasada öngörülen müesseselerin bir an önce oluşturulması ve faaliyete geçmesi gerekiyor.’ diyen Altıparmak, ‘Büyükşehir Yasası çıkacağı için’ Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne Expo açısından büyük görev düştüğünü söyledi. Altıparmak, detaylı çalışmaların başladığını ve hızla devam ettiğini sözlerine ekledi. Altıparmak, yerel seçimlerin yakın zamanda olmasını da olumlu bularak, ortaya çıkacak olan mücadelelenin Expo’ya daha çok katkı sağlayacağını ifade etti.

YASADA NELER VARDI?

Faaliyetleri yürütmek üzere EXPO 2016 Antalya Ajansı kuruluyor.

Ajansın Yönetim Kurulu; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı başkanlığında, Antalya Valisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Dışişleri, Ekonomi, Kültür ve Turizm bakanlıklarından en az genel müdür seviyesinde birer temsilci, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odası başkanlarından oluşacak.

Bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, meslek birlikleri ve belediyelerden oluşan EXPO Konseyi oluşturulacak.

EXPO Konseyi,yıllık program, bütçe, yurtiçi ve yurtdışı tanıtım faaliyetleri için çalışmalar yapacak.

Genel Sekreterlik, bakan tarafından görevlendirilen bakanlık temsilcisi, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi’nden birer temsilciden oluşacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valisi, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, bütçe, EXPO, EXPO Konseyi, Expo Yasası, Gıda, Hayvancılık Bakanı, tarım, Vali Ahmet Altıparmak, Yasa, yıllık program, yurtiçi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları