Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vakit Yaklaşıyor! Şimdi Rio Karnavalı Zamanı

09 Ocak, 2017 | 15:15

Dünyanın en büyük sokak partisi Rio Karnavalı için vakit yaklaşıyor. Brezilya’da hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Şubat ayı iple çekiliyor.

Rio Karnavalı Zamanı

Brezilya‘nın Rio de Janeiro kentiyle özdeşleşmiş en büyük sokak partisi Rio Karnavalı için son günler. Takipçilerinin heyecanla beklediği Rio Karnavalı, bu yıl 24 Şubat’ta başlayacak ve 4 Mart’a kadar sürecek çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Karnavala katılanlar her yıl olduğu gibi dansa, müziğe ve görsel şölenlere doyacak. Dünyanın dört bir yanından eğlenmeye meraklı binlerce kişi, çalışmalarına aylar öncesinden başlayan samba okullarının birbirleriyle kıyasıya bir mücadele içine girdikleri dans yarışması için yerlerini ayırtmaya devam ediyor.

Vakit Yaklaşıyor! Şimdi Rio Karnavalı Zamanı

Rio Karnavalı her yıl Paskalya’dan 7 hafta önce düzenlendiği için bu renkli karnavalın tarihi de değişiyor. Birçok etkinliğe konu olan Rio Karnavalı, 24 Şubat’ta başlayacak ve 4 Mart’a kadar devam edecek. Karnavalın ilk günlerinde samba okullarının yarışmasıyla geçecek ve festival alanı rengarenk görüntülere sahne olacak. Her okul farklı bir tema seçecek ve kostümleriyle, müzikleriyle, dekorlarıyla, figürleriyle bu konuyu yansıtacak.

Rio’nun çekici Karnaval Baloları

Rio Karnavalı sırasında partiler hiç bitmez. Karnaval süresince şehrin farklı bölgelerinde birçok Karnaval Balosu düzenlenir. Eğlence düşkünleri için şehrin her köşesinde sabahlara kadar süren sokak partileri de mevcut. Sambanın ritminin hissedildiği sokak partileri karnaval öncesinde başlar ve şehre gelenleri selamlar.

Rio Karnavalı Zamanı

Rio Şehir Turu

Rio Karnavalı için Brezilya’ya yolu düşünler şehir turundan da geri kalmıyor. Egzotik Rio plajlarının tadını çıkarıp, dünyanın en görkemli stadyumlarından Maracana’yı gezin, heybetli İsa heykelini yakından görün.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Rio Karnavalı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları