Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vakfıkebir’de Turizm Haftası etkinlikleri başladı

17 Nisan, 2013 | 18:08

Vakfıkebir'de Turizm Haftası etkinlikleri başladı Trabzon Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi Müdürü Nevzat Gürsoy, turizmin bir ülkenin zenginliğini test etmede en önemli unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Gürsoy, Türkiye’nin 24 milyonu bulan turistten 24 milyar dolarlık gelir elde ettiğini belirtti.

Vakfıkebir’de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi Müdürü Nevzat Gürsoy, turizmin öneminden bahsetti.

“Turizmde amaç sadece yabancı ülkelere kendimizi tanıtmak değil aynı zamanda ülkemiz insanlarının da güzelliklerini bir kez daha hatırlatmaktır.” diyen Gürsoy, “Misafirperver bir millet olduğumuzu bütün dünya bilmektedir. Anadolu’da kapımızı çalan herkes tanrı misafiri olarak kabul edilir, dolayısıyla ülkemizde turizmin başlangıç noktası Anadolu’da çalınan bu kapılardır.” dedi.

Türkiye’ye gelen turist sayısının 2011 yılında 24 milyona ulaştığını ve buna paralel olarak turizmden elde edilen gelirin de 24 milyar dolara yükseldiğini kaydeden Gürsoy şunları söyledi:

“Bilinçli bir turizm politikasıyla bu rakamları daha üst seviyeye çıkarmak hepimizin görevidir. Turizm Haftası’nın asıl amacı, Türk halkına turizmin önemini kavratmak ve bu vesileyle ülkemizin tanıtımını, insanlarımızın bu hizmet sektöründe istihdamını sağlamak ve bacasız sanayiden daha fazla gelir elde etmektir. Bu nedenle turizmin ülke ekonomisine yaptığı katkılarının yanında insanların ve toplumların bir birini tanıması kaynaşması toplumumuzun ve öğrencilerimizin ülkemizi daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla 15–22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlanmaktadır.”

Merkezlerinin çalışmalarını da anlatan Gürsoy, “Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi, bu bacasız sanayiye katkıda bulunmak için kalifiye eleman olmak üzere ön büro, kat hizmetleri, servis hizmetleri ve mutfak dalları olmak üzere dört ana dalda sektöre ara elaman yetiştiren bir kuruluştur. Buradan mezun olan kursiyerlerimiz turizm sektöründe iş garantisi ile çalışmakta ve ülke ekonomisine hem de aile ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke Almanya olarak görülmektedir. Rusya Federasyonu, İngiltere, Bulgaristan ve İran olarak sıralanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Program slayt gösterisi ve katılımcılara sunulan ikramların ardından sona erdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nevzat Gürsoy, Trabzon, Trabzon Vakfıkebir, Turizm, Turizm Eğitim Merkezi Müdürü, Turizm Haberleri, Turizm Haftası, Vakfıkebir, Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları