Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzay turları 2012’de

03 Kasım, 2009 | 10:01

Uzay turları Uzayda açılacak ilk otel The Galactic Suite Space Resort, 2012’de konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Ancak uzay turistleri 3 gecelik konaklama için 4.5 milyon doları gözden çıkarmak zorunda. Bu ücret yolculuk öncesi tropikal adalarda yapılacak 8 haftalık hazırlık kursunu da kapsıyor. Otelde ilk aşamada 2 astronot ve 4 müşteri konaklayabilecek. Üstelik şimdiden 43 kişi rezervasyon yaptırdı bile.

Yörüngede hareket edecek uzay yolcuları günde 15 kez güneşin doğuşuna şahit olup, her 80 dakikada bir dünyanın çevresini dolaşacaklar. Uzay turistleri, otelde, uzayın ve dünyanın eşsiz görüntülerine tanıklık etme şansını yakalayacak. Galactic Suite şirketi, milyarlarca dolara mal olacak ilk uzay otelini, dünya yüzeyinden 450 km yükseklikte yörüngeye yerleştirmeyi planlıyor. Barcelona merkezli şirketin CEO’su Xavier Claramunt, “Büyük olasılıkla 15 yıl içerisinde, çocuklarınız hafta sonlarını uzayda geçirecek” dedi. Şirketin en büyük destekçisi, uzay oteli için 3 milyar dolarlık hibe veren ancak adının açıklanmasını istemeyen bir işadamı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barselona Xavier Claramunt, CEO, Galactic Suite şirketi, The Galactic Suite Space Resort, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uzay Araştırmaları, Uzay Turist, Uzay turları, Uzay Xavier Claramunt, Uzay Yörünge, Xavier Claramunt,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları