Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzakdoğu’nun incisi Japonya’da gezilmesi gereken 10 yer

30 Nisan, 2018 | 14:23

Uzakdoğunun incisi Japonyada gezilmesi gereken yerler

Gizemli tapınakları, birbirinden güzel parkları, festivalleri ve doğal güzellikleriyle Uzakdoğu’nun başkenti Japonya’da gezilecek birbirinden güzel bir çok yer bulunmaktadır. Turistlerin her daim ilgisini çeken Japonya’da gezilmesi gereken yerlerden bazılarını sizler için derledik.

Japonya Fuji Dağı

Fuji Dağı

Shizuoka ve Yamanashi arasında bulunan, 3776 metre yüksekliğindeki Fuji, Japonya’nın en yüksek dağıdır. Koni biçiminde ve uzun eğime sahip olan aktif bir volkanik dağdır. Her mevsim tepe kısmı karla kaplıdır.

Havanın açık olduğu zamanlarda Japonya’nın başkenti Tokyo’dan görülebilmektedir. Senede yaklaşık 200 bin misafir tarafından ziyaret edilen bu muhteşem dağ, 2013’te UNESCO’nun Dünya Mirasları listesine girmiştir.

Kawachi Fuji Bahçeleri

Kawachi Fuji Bahçeleri

Sanki peri masallarından fırlamış, pastel renklerin ağır bastığı bu muhteşem bahçe özellikle Nisan ve Mayıs aylarında, Tokyo’ya hızlı trenle 5 saatlik mesafede bulunan Kitakyushu kentinde ziyaret edilebilir.

Buranın bu kadar renkli ve zarif görünmesinin sebebi ise 20 farklı Wisteria türü çiçekler ile dekore edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Awa Dans Festivali

Awa Dans Festivali

Her sene 12–15 Ağustos tarihlerinde Obon Festivali’nin bir parçası olarak Tokushima’da kutlanan bu festivalde, Japon enstrümanlarından oluşturulan müzikle, geleneksel obon kıyafetlerini giyen halk, sokaklarda şarkı söyleyip dans eder.

Orijinal adı Awa Odori; ‘awa’, Tokushima’nın eski adı ve ‘odori’ ise Japonca’da dans anlamına geliyor. Japon Budist kutlaması olan Obon ‘Ölüler Festivali’nin dans bölümü olarak gelişmiş bir etkinlik olarak adlandırılmaktadır.

Aogashima Adası

Aogashima Adası

Volkanik olan bu küçük ada Tokyo açıklarında bulunmaktadır. 1785 yılında son patlamanın gerçekleştiği aktif bir volkanik dağa sahip adada 140 kişi hayatını kaybetmiştir.

200 kişinin yaşamakta olduğu Aogashima Adası’nda hala el değmemiş, insana huzur veren yerler en iyi şekilde muhafaza edilmiştir.

Hakone Teleferiği

Hakone Teleferiği

Komagatake Dağı’nda Sounzan ve Togendai istasyonları arasındaki 30 dakikalık teleferik turları vardır. Bu tur Ashi Gölü, volkanik oluşumlar ve Fuji Dağı manzarası eşliğinde sona erer.

Himeji Kalesi

Himeji Kalesi

Kalenin inşasına 1333 yılında başlanmış, zaman içerisinde eklemelerle büyütülerek 1618 yılında son halini almıştır. UNESCO Dünya Kültür Mirası’na dahil olan Himeji Kalesi ayrıca büyük beyaz duvarlarından dolayı ‘Shirasagi-jō’ yani ‘White Heron Castle’ olarak da bilinmekte.

İkinci Dünya Savaşı’nda ülkedeki kalelerin büyük çoğunluğu zarar görmesine karşın Himeji Kalesi hiç savaş görmediğinden ötürü orijinalliğini korumayı başarabilmiştir.

Hiroshima Barış Anıtı

Hiroshima Barış Anıtı

Japonya’nın Hiroshima şehrinde bulunan ve ‘Atom Bombası Kubbesi’ (Genbaku Dōmu) olarak da bilinen Hiroshima Barış Anıtı, Barış Anıtı Parkı’nın bölümlerinden birisini oluşturmaktadır.

Yıl boyunca Japonya Turları sizi bekliyor.

1996’dan bu yana UNESCO Dünya Mirası Alanı listesinde olan yapı, Hiroshima’ya atom bombası saldırısı sonucunda yaşamını yitiren Japonların anıldığı yerlerin başında gelmektedir.

Hitsujiyama Parkı

Hitsujiyama Parkı

Chichibu’da bulunan Hitsujiyama parkı ‘Pembe Deniz’ olarak biliniyor. Park içinde yaklaşık olarak 40 bin çiçek ve 1000 kiraz ağacı bulunmaktadır. Nisan ve Mayıs aylarında bu muhteşem pembe denizi görmek ve çiçeklerin arasında dolaşarak huzurlu bir gün geçirmek mümkün.

Hakone Onsen

Hakone Onsen

Başkent Tokyo’ya 1.5 saatlik mesafede olan Hakone, kaplıcalarıyla ünlü bir kenttir. Birçok ryokan ve açık hava kaplıcalarının bulunduğu şehir hafta sonları Tokyo’nun kalabalığından uzaklaşmak için Japon halkının halen ilk tercih ettiği bölge halinde bulunmaktadır.

Kamakura

Kamakura

1185 – 1333 tarihleri arasında Japonya’nın ilk feodal başkenti olmasıyla tarihte önemli bir yeri vardır. Kamakura, dev, bronz Buda (Daibutsu) heykeliyle oldukça meşhurdur. Günümüzde imparatorun yazlık sarayının bulunduğu, Japon sosyetesinin vazgeçemediği yerlerden bir haline gelmiştir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aogashima Adası, Ashi Gölü, Awa Dans Festivali, Awa Odori, Fuji Dağı, Hakone, Hakone Onsen, Hakone Teleferiği, Himeji Kalesi, Hiroshima Barış Anıtı, Hitsujiyama Park, Japonya, Kamakura, Kawachi Fuji, Kitakyushu, Obon Festivali’, odori, Ölüler Festivali, Shizuoka, Tokushima, Tokyo, UNESCO, Uzakdoğu, White Heron Castle, Wisteria, Yamanashi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları