Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzakdoğu Mutfağında Mutlaka Tatmanız Gereken Lezzetler

22 Mayıs, 2017 | 16:29
Uzakdoğu Mutfağı

Uzakdoğu Mutfağı

 

Uzakdoğu Mutfağında, Kültür ve Tarihi Yanı Sıra, Mutlaka Tatmanız Gereken Ünlü Lezzetler

Uzakdoğu tatili planlayanlar veya düşünenler için Uzakdoğu ülkelerinin mutfağında ünlü olan çeşitli yemekler ile tatilinizde tatmanız gereken Uzakdoğu mutfakları için fikirler verecek yemekler. Öncelikle, herkesin dünya turu hevesi olduğu bilinmekte, buna istinaden asıl önemli olan üç temel faktör, seyahatçilerin planlarında etkili olmaktadır. İlk olarak ulaşım, ikincisi konaklama ve üçüncüsü yemek. Özellikle yemek konusunda hem zengin bir mutfağa sahip olan Uzakdoğu bu konuda seyahatçilerin, son yıllarda Uzakdoğu’yu tercih etmesine neden olmakta. Örneğin 2017 yılında Mastercard tarafından en fazla tercih edilen destinasyonu Bangkok olması ve Tripadvisor 2017 yılı en iyi tatil destinasyonu Bali seçilmesi, Uzakdoğu’nun önemli bir tatil bölgesi olduğunun kanıtı olarak gözlenmektedir. O zaman tarihi ve kültürü geniş olan ve aynı zamanda da yemekleriyle de tanınan bu Asya ülkelerinde tatil planınıza tavsiye niteliğinde sizlere belli Uzakdoğu ülkelerin mutfağında tavsiyeler vermek isteriz.

İşte Dünyaca Ünlü Uzakdoğu Mutfağında Tatiliniz Süresince Denemeniz Gereken Yemekler

 

Gönüllerin Efendisi Japon Mutfağından Sushi

 

Japonya Sushi

Japonya Sushi

Asya mutfağından, dünyaya yayılan ünlü “Sushi” Japon mutfağından gelen bir geleneksel mutfağın ünlü yemeği olarak ön plana çıkmaktadır. Japonya’ya gitmeye karar verirseniz Sushi denemeden dönmemelisiniz. Ayrıca, Japonya’nın vizesiz ülkelerden olması da tatilinizin ilk durağı olma ihtimali yüksek yerlerden biridir.

 

Malezya Usulü Köri Soslu Tavuk

 

Malezya Usulü Köri Soslu Tavuk

Malezya Usulü Köri Soslu Tavuk

Günümüzde Köri Soslu Tavuk her yerde bulunmakta olsa bile asıl yerinde denemek de güzeldir. Köri aslında bir Hindistan baharatı’dır, Malezya’da da oldukça yaygınlaşmıştır. Malezya Usulü Köri Soslu Tavuğun püf noktası ise ev yapımı organik köri ile hindistan cevizi sütüdür. Asıl bunu tatmak için Uzakdoğu tatilinizi Malezya’ya çevirmenizi tavsiye edilir. Ayrıca Malezya hem alışveriş imkanları, hem de doğal plajları ile de ünlü olmakla birlikte, vizesiz ülkeler kategorisindedir.

 

Tayland’an Dünya Mutfağına Armağan Noodle

 

Tayland Noodle

Tayland Noodle

Noodle’da, Sushi gibi bir Asya ülkesine aittir. Taylan mutfağına ait olan Noodle da seveni fazla olan ve çeşitliliği yoğun olan Noodle’u asıl yerinde ülkesinde yemek isterseniz. Rotanızı Vizesiz ülkeler arasında olan Tayland‘a çevirmeniz gerekmektedir. Özellikle sokak satıcılarının bol olduğu Bangkok’da noodle harici bir çok Thai yemeği  tatma olanağı bulacağınızdan eminiz.

 

Güney Kore’den Nohutlu Köfte Bulgogi

 

Güney Kore Bulgogi

Güney Kore Bulgogi

 

Asya ülkelerinden geleneksel mutfak olan Güney Kore mutfağından gelen bir yemek, “Bulgogi” asıl anlamı Ateşte Et’tir. Bulgogi ızgara biftekten yapılan bir yemek. Güney Kore mutfağını merak edenler için damak tadına uyan bir yemektir. Soya sosu ile marine edilmektedir. Ayrıca, Güney Kore’ye gitmek isteyenler için Türk kültürüne yakın bir gelenek daha göreceklerdir. O gelenek ise ” kendin pişir kendin ye”, Güney Kore’de bazı restoranlarda kendin pişir kendin ye düzeni bulunmaktadır. Ayrıca Güney Kore’de vizesiz ülkeler arasında’dır.


Uzakdoğu Tatil planı yapanlar için, son yıllarda seyahatçiler Uzakdoğu turlarında gezmeniz gereken ülkeleri seçerken mutfaklarına da önem vermektedirler. Gurme Turlarınında günümüzde artması ve Uzakdoğu mutfağının popüler bir kültür olarak yükselmesi, bir çok turisti bu destinasyonlara çekmektedir. Bu yaz tercihlerinizi göz önünde bulundururken Uzakdoğu’nun büyülü atmosferini tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asya Mutfağı, asya ülkeleri, Bulgogi, Güney Kore, Japonya, Köri Soslu Tavuk, Malezya, Noodle, Sushi, Tayland, Uzakdoğu mutfağı, uzakdoğu tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları