Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzakdoğu ‘da Vizesiz Gidilecek 5 Popüler Ülke

22 Şubat, 2017 | 10:03

Uzak Doğu Balayı

Uzakdoğu’da Vizesiz Gidilecek ve Görülmesi Gereken 5 Popüler Ülke. Asya Kıtasının Turistler İçin İlgi Odağı Olması.


Son yıllarda Asya kıtası ve Uzakdoğu, turistik geziler ve keşifler için önemli bir yer edinmeye başladı. Kültürleri ve gelenekleri merak edilen bir çok Asya ülkesi mevcut ama 5 ülke son senelerde turistler tarafından özel ilgi görmeye başladı.

Uzakdoğu’dan Vizesiz Gidilecek 5 Popüler Ülke Hangileri?

1) Endonezya

endonezya turizmtatilseyahat

Endonezya, Güneydoğu Asya ve Okyanus’ya  da bulunan 17.500 adadan meydana gelmiş bir ülkedir. Endonezya’ya vizesiz gidebilirsiniz. Endonezya doğal yaşamı ile ünlenmiş bir ülke olma özelliği taşımaktadır. Doğayı keşfetmeyi sevenler için Endonezya adalarında yeni türler ve yeni doğal güzellikler keşfetme imkanı bulunmaktadır. Örneğin; Komodo adasında komodo ejderleri ile vakit geçirebilirsiniz veya maymunlar adasında, maymunların doğal hayatlarını yakından gözlemleyebilirsiniz. Tabi, son olarak en ünlü adası Bali adasından muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

2) Malezya

Malezya Turizmtatilseyahat

Malezya, Güneydoğu Asya’da yer alan ülke ekvatorel bir iklime sahiptir. Ülkede çeşitli etnik köken ile bir çok dini kültür birlikte yaşanmaktadır. Ülke modern mimariye sahip ve olduğu konumdan dolayı Singapur’dan sonra ikinci büyük ticaret merkezi halindedir. Bu yüzden alışveriş için güzel bir tercih olacaktır. Ama doğa üzerine kuş parkı olan ve sahilleri ile ünlü olan ülkenin en önemli şehri Kuala Lumpur’dur. Ülkeye girmek için vize gerekmemektedir.

3) Tayland

Tayland turizmtatilseyahat

Tayland, Güneydoğu Asya ülkesi olmak ile birlikte Asya kıtasında yer almaktadır. Ülkenin sahilleri ile ünlenmiş olsa da ülkenin eğlence merkezi Bangkok olarak geçmektedir. Asya Kıtasının en eğlenceli şehri olan Bangkok bir çok ülkeden turist çekmektedir. Özel bir Asya mutfağına sahip olması da Tayland’ı cazip kılmaktadır. Ayrıca Thai masajı gibi çeşitli masajlarda bu ülkede doğmuş kültürlerdir.

4) Singapur
singaur turizmtatilseyahat

Singapur, Ekvator’un kuzeyinde yer alan bir Asya ülkesidir. Singapur aynı zamanda dünya ticaret merkezlerinden biridir. Marina Bay, Chinatown, Clarke Quay & Riverside gibi yerler Singapur da gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerden bir kaçıdır.

5) Filipinler

Filipinler turizmtatilseyahat

Pasifik Okyanusunun batısında yer alan Filipinler, Güneydoğu Asya ülkesidir. Ülke 7.107 ada’dan oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Manila’dır. Filipinler ada ülkesi olmasından dolayı sahilleri ile meşhurdur. Dünya’nın en uzun kıyı şeridine sahip ülkesidir. En ünlü adası Boracay balayı için eşsiz bir adadır. Turkuaz denizi ve dalış aktiviteleri ile zamanınızı en güzel şekilde geçirebileceğiniz bir yerdir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Endonezya, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayland, Uzakdoğu, Uzkadoğu Vizesiz 5 ülke,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları