Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzak doğunun yeni gözdesi Boracay

02 Ağustos, 2016 | 07:48

Uzak doğunun yeni gözdesi Boracay El değmemiş doğası, beyaz kumlu plajları, muhteşem denizi ile Uzak doğu ve Filipinler’in yeni gözdesi Boracay…

Filipinler’in yedi kilometre uzunluğundaki ‘Boracay’ Adası, kendine has kumu, muhteşem denizi ve renkli gece hayatıyla yılda bir milyon turisti ağırlıyor.

Milliyet Cadde yazarı Gülhan Şen’in Boracay hakkında kaleme aldığı yazsısı;

“Fly to me in Boracay, Boracay, Boracay…” Romanyalı ‘Akcent’ grubunun Sandra N.’yle düet yaptıkları huzur verici Boracay şarkısını iki yıl önce duyduğumdan beri Boracay Adası’nı seyahat listeme koymuştum.

Ancak yakın zamana kadar Filipinler’e gitmek pek de kolay değildi doğrusu, o yüzden erteledim durdum. Müjdeli haber, nisan başında geldi, Türk Hava Yolları ‘İstanbul – Manila’ direkt seferlerine başladı! Hiç zaman kaybetmeden yola koyuldum.

Önce 12 saatlik bir uçuşla Filipinler’in başkenti Manila’ya vardım, oradan pervaneli bir uçakla 1 saatte Panay Adası’ndaki Caticlan’a uçtum, oradan da 20 dakikalık bir feribot yolculuğuyla nihayet tropikal Boracay Adası’na ayak basabildim! Havaalanlarındaki pasaport & bagaj işlemleri ve aktarma için bekleme sürelerini de hesaplarsak 20 saati bulur Boracay’la kavuşma maceramız…

Boracay Hakkında Detaylar İçin Filipinler’de bir cennet: Boracay Adası yazımızı okuyabilirsiniz

Boracay Adasi Turları

Küçücük, cennet gibi bir ada Boracay, 7 km uzun, 1 kilome- tre geniş. Filipinler’in 7 bin 107 adası arasından sıyrılıp kendine hatırı sayılır bir şöhret yaratmasını ise muhteşem plajlarına ve renkli gece hayatına borçlu. En ünlüsü 4 km’lik ‘White Beach’ olmak üzere 13 plajı var. Yılda 1 milyon turist bu küçücük adayı ziyaret ediyor. Boracay adını yerel bir Filipin lehçesindeki ‘Borac’ kelimesinden alıyor. Anlamı ‘pamuk’. Sahile adımınızı attığınız an neye istinaden söylendiğini anlayabilirsiniz. Yumuşacık, incecik ve bembeyaz ‘pamuk gibi’ kumlarda yürüyorsunuz çünkü.

Fiyatlar uygun

Boracay’da turistleri eğlendirecek bir sürü su aktivitesi var ve fiyatları da çok ucuz. Konaklama imkanlarının da popüler bir tropikal adaya göre gayet uygun olduğunu belirtmem gerekir. Eğer Boracay’a ulaşmak için biraz gayret sarf eder, sabrederseniz, sonunda kavuşacağınız tatil tarifsiz bir mutluluk ve huzur olacak.

Boracay Adası Balayı, Boracay Adası Otelleri, Boraacay Adası Turistik Turları Tıklayın

Veni, vidi, vici

boracay-island-philippines

White Beach

Boracay’ın en hareketli plajı. Su sporları aktivitelerinin çoğu burada yapılıyor. Geceleri restoranların önünde müşteri cezbetmek için ücretsiz şovlar yapılıyor.

Willy’s rock

Boracay’ın sembollerinden biri. Binlerce yıllık volkanik taş. Gel – gitle birlikte bazen kara parçası bazen de küçük bir adacık oluyor. Üzerinde ‘Meryem Ana’ heykeli var. Çünkü Filipinlilerin yüzde doksanı Hristiyan. Willy’s Rock, ‘Willy’nin kayası’ demek. Adını hemen karşısında tatil köyü olan Boracaylı bir iş adamından alıyor.

D-Mall

Boracay’ın tüm turistik ihtiyaçlarını gidermek üzere kurulmuş, bir açık alan alışveriş merkezi… Gece 12’ye kadar da açık…

Su altı yürüyüşü

Kafanıza geçirilen bir kaskın içine oksijen veriliyor ve siz de su altında rahat rahat nefes alarak yürüyüş yapıyorsunuz. Beş metrelik derinlikte 15 dakika boyunca isterseniz su altındaki mercanları seyredin, isterseniz Pasifik’in rengarenk balıklarını besleyin.

Avantajlı Fiyatlarla Boracay Turları Geç Kalmadan Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boracay, Boracay adası, Boracay adası turu, Boracay balayı, Boracay dalış, boracay hakkında, Boracay thy, boracay turları, Boracay turu, boracay yemek, Filipinler, Manila, Manila filipinler, Manila thy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları