Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzak Doğulu Turistlerin Kapadokya İlgisi

12 Ekim, 2017 | 15:58

Doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya, Uzakdoğulu turistler tarafından çok seviliyor.

Peribacaları, kayadan oyma manastırları, tarihi yer altı yerleşimleri ve sıcak hava balon turlarıyla ünlü bölge, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. Kapadokya’ya en çok turist ise Uzakdoğu‘dan geliyor.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, bölgedeki müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısı yılın 9 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 1 milyon 740 bin 530’a ulaştı.

TÜRSAB Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Coşkun Kırtıl, “Kapadokya, tarihi, kültürü, geçmiş medeniyetlerin izleri ve jeolojik yapısıyla dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir yapıya sahip. Bölgemize genelde Çin, Güney Kore, Tayland, Malezya, Singapur ve Endonezya’dan gelenler yoğunlukta”lep dengesini düşündüğümüz zaman yeterli derecede konaklama imkanına sahibiz.” dedi.

Nevşehir Turist Rehberleri Odası Başkanı Murat Dinç ise turist sayısındaki artıştan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu yükselişin istikrarlı şekilde devam edeceğine inanıyorum. Ülkemizde seyahat için birçok destinasyon var, Kapadokya tüm bunların içinde en özel yer. Çünkü buraya geldiğinizde doğa, tarih, kültürle iç içe bir seyahat gerçekleştirebiliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coşkun Kırtıl, Endonezya, Güney Kore, Kapadokya, Malezya, Singapur, Tayland, Türsab, Uzakdoğulu turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları