Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uzak Doğulu Turistlerin Kapadokya İlgisi

12 Ekim, 2017 | 15:58

Doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya, Uzakdoğulu turistler tarafından çok seviliyor.

Peribacaları, kayadan oyma manastırları, tarihi yer altı yerleşimleri ve sıcak hava balon turlarıyla ünlü bölge, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. Kapadokya’ya en çok turist ise Uzakdoğu‘dan geliyor.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, bölgedeki müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısı yılın 9 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 1 milyon 740 bin 530’a ulaştı.

TÜRSAB Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Coşkun Kırtıl, “Kapadokya, tarihi, kültürü, geçmiş medeniyetlerin izleri ve jeolojik yapısıyla dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir yapıya sahip. Bölgemize genelde Çin, Güney Kore, Tayland, Malezya, Singapur ve Endonezya’dan gelenler yoğunlukta”lep dengesini düşündüğümüz zaman yeterli derecede konaklama imkanına sahibiz.” dedi.

Nevşehir Turist Rehberleri Odası Başkanı Murat Dinç ise turist sayısındaki artıştan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu yükselişin istikrarlı şekilde devam edeceğine inanıyorum. Ülkemizde seyahat için birçok destinasyon var, Kapadokya tüm bunların içinde en özel yer. Çünkü buraya geldiğinizde doğa, tarih, kültürle iç içe bir seyahat gerçekleştirebiliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coşkun Kırtıl, Endonezya, Güney Kore, Kapadokya, Malezya, Singapur, Tayland, Türsab, Uzakdoğulu turistler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları