Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uyanıklar… 9,5 milyon İngiliz turist ‘tatil hastalığı’ başvuru yaptı!

09 Ocak, 2018 | 15:40

İngiltere hükümeti tarafından alınan önlemler, turizmcilerin yürüttüğü kampanyalar ve hatta hapis cezaları bile uyanık İngiliz turisti vazgeçirmiyor. Yapılan araştırma, her 5 İngiliz turistten birinin (9.5 milyon) tatil hastalığı iddiasıyla başvuruda bulunduğunu gösteriyor.

İngiltere’de seyahat endüstrisinin ve hükümetin tüm çabalarına rağmen İngiliz turistin sahte hastalık iddiaları ve tazminat arayışları bitmiyor.

YouGov tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, tatile giden her 5 İngiliz turistten biri “Tatilde hastalandım” diyerek bu konuda hizmet veren hukuk firmalarına başvuruda bulundu.

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) söz konusu oranın yaklaşık 9.5 milyon kişiye denk geldiğini açıkladı.

Başvurular genelde telefonla yapılıyor

Araştırmanın detaylarına göre, söz konusu hukuk firmalarına en çok başvuru (yüzde 14) telefon aracılığıyla yapıldı. Onu, yüzde 7 ile mesaj ve yüzde 7 ile mail takip etti. “Sosyal medya aracılığıyla başvuru yaptım” diyenlerin oranı yüzde 3 olurken, yüzde 2’lik bir kesim daha tatildeyken veya dönüşte havalimanında ‘bu işle ilgilenen’ kişilerle görüştüğünü açıkladı.

ABTA: Hükümet yasal boşluğu söz vermesine rağmen gidermedi

ABTA ise bu konuda hala bir yasal boşluk bulunduğunu ve hükümetin söz vermesine rağmen bu boşluğu gidermediğini açıkladı.
Bu alanda çalışan şirketlerin tatilcilere ulaşarak dava açmaları konusunda onları cesaretlendirdiğini belirten ABTA, bu şirketlerin riskler konusunda (İngiliz hükümeti sahte hastalık davası açanlara cezai yaptırım uygulayacak) bilgi vermediğini savunuyor.

Haberleri yok ama cezası var!

ABTA’nın yaptığı son araştırmaya göre, “tatilde sahte hastalık” davası açanların cezai müeyyide ile karşı karşıya kalacağından İngiliz tüketicinin yüzde 70’i haberdar bile değil.
Bu nedenle sahte hastalık başvuruları hız kesmeden devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABTA, İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği, İngiliz turist, İngiltere hükümeti, Tatil Hastalığı, Tatilde Sahte Hastalık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları