Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Utrecht Turizm Fuarı başladı

13 Ocak, 2016 | 08:37

Utrecht Turizm Fuarı 2016 yılının ilk turizm fuarı olan Hollanda Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı başladı.

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak kabul gören Utrecht Turizm Fuarı, 46’ncı kez kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da açılışına katıldığı Utrecht Turizm Fuarı ‘na bu yıl da yoğun bir ilgi var. Fuar, geçtiğimiz yıl yaklaşık 117 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.

Rusya pazarında büyük sıkıntının yaşandığı bu dönemde Hollanda pazarı, Türkiye için büyük bir önem taşıyor. Zira 2014 yılında 1 milyon 270 bin Hollandalının ziyaret ettiği Türkiye, 2015 yılında yüzde 5.61 oranında ziyaretçi kaybı yaşadı. Bu anlamda Utrecht Turizm Fuarı ‘nı iyi değerlendirmek isteyen Türkiye, Hollandalı turist sayısındaki düşüsün önüne geçmek istiyor.

Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin öncülüğünde açtığı yaklaşık 750 metrekare büyüklüğündeki stantla açıldı. Fuarın en büyük 10 katılımcı arasında Türkiye yaklaşık 50 özel işletme ve sektör kuruluşu ile birlikte yer alıyor. Türkiye’den çok sayıda turizm profesyoneli katıldığı fuar, Hollanda’nın Utrecht kentinde 17 Ocak tarihine kadar sürecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hollanda fuar, Mahir Ünal, Turizm Bakanı, Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Fuarı, Utrecht, Utrecht hollanda, Utrecht Turizm Fuarı, Vakantiebeurs Utrecht Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları