Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Utah’ta geyiğin çarptığı helikopter düştü!

15 Şubat, 2018 | 16:07

Utah'ta geyiğin çarptığı helikopter düştü!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde pazartesi günü düşen helikopterin, bir geyiğin çarpması sonucu düştüğü açıklandı!

Geçtiğimiz pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde düşen helikopterin, sıçrayan bir geyiğin çarpmasından kaynaklandığı açıklandı.

Utah’ın Current Creek Reservoir yakınlarında meydana gelen olayda Yaban Hayatı Kaynakları’nın (UDWR) iki kişilik helikopterine bir geyik sıçrayarak çarptı. Çarpışma sırasında geyik ölürken, helikopter de düştü.

Olayın 3 metreye kadar inen helikopterden geyiği yakalamak için üzerine ağ atmaya çalışılırken meydana geldiği öğrenildi. Görevlinin tam ağı atarken geyiğin 3 metredeki helikoptere sıçradığı ve kuyruk kısmına çarptığı bildirildi. Çarpışma sonucu düşen helikopterdeki iki personelin hafif yaralarla kurtuldukları gelen bilgiler arasında.

Geyiğin çarptığı helikopter düştü

Olayın, araştırma ekibinin ağ ile yakaladıkları geyiği uyuşturup izleme aygıtı takmak ve geyiğin doğadaki hareketlerini izlemek için yakalamaya çalışmalarından meydana geldiği öğrenildi.

UDWR Kuzeydoğu Utah Koruma Müdürü Tonya Kieffer, düşen helikopterdeki personelin hemen geyiğe müdahale ettiğini ancak geyik için yapacak bir şeylerinin olmadağını açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika Birleşik Devletleri, Current Creek Reservoir, geyiğin çarptığı helikopter düştü, Geyik helikopteri düşürdü, UDWR, Utah, Utah Koruma Müdürü Tonya Kieffer, Yaban Hayatı Kaynakları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları