Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uşak EMİTT Fuarı’na katılarak Uşak turizmini geliştirmek istiyor

19 Ocak, 2011 | 18:35

Uşak EMİTT Fuarı’na katılarak Uşak turizmini geliştirmek istiyor /Turizm Haberleri

Tarihi ve doğal güzelliklerine rağmen turizmde hak ettiğini bulamayan Uşak tanıtım için kolları sıvadı. Uşak bu yıl ilk defa Türkiye’deki turizmin güç kaynağı EMITT’e katılarak tanıtım yapmayı ve bölgeye turist çekmeyi planlıyor.

Karun Hazineleri’yle ünlü Uşak yöreye özgü halk ezgilerinden kilimlere, kaplıcalardan tarihi camilere birçok turistik değeri bünyesinde barındırıyor. Kurtuluş Savaşı’nda önemli rol oynamış olan Uşak’ta Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi’nin yanı sıra şehir merkezinde Göğem Zafer Anıtı ve Atatürk ve Kurtuluş Anıtı da yer alıyor.

Şehirde Roma dönemine ait heykellerin de sergilendiği Arkeoloji Müzesi, yöreye özgü kilimlerin satıldığı Hacı Gedik Hanı ve şifalı sularıyla ünlü Hamamboğazı Kaplıcası gibi turistlerin ilgisini çekecek birçok mekân bulunuyor. Uşak, dünyanın 6. büyük turizm fuarı EMITT’e katılarak kültürel ve tarihi değerlerini dünyayla paylaşacak. Fuarda Uşak standında EMITT ziyaretçilerine Uşak tarhanası ikram edilerek yöresel gıdalar tanıtılacak. EMITT’e Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Ticaret Odası Başkanı İsmail Karaman, Özel İdare Genel Sekreteri Servet Ecemiş, Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk katılacak.

Konuyla ilgili olarak Uşak İl Kültür Turizm Müdürü Şerif Arıtürk şunları söyledi: “EMITT Fuarı’nın turizm konusunda düzenlenen en büyük ve en etkili fuar olduğunu biliyoruz. Bu yıl ilk defa katılacağımız fuarda yapacağımız tanıtımın bölgemizdeki turizme olumlu katkısı olacağına inanıyoruz.”

EMITT, 10-13 Şubat 2011 tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10 salonda birden gerçekleşecek. Ekin ve ITE Group tarafından düzenlenen EMITT’e bölge kalkınma ajanslarının yanı sıra Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, havayolu şirketleri, il kültür ve turizm müdürlükleri, beldeler ve 60 ülkenin kurizm bakanlıkları ve temsilcilikleriyle birlikte tur operatörleri, otelleri, havayolu ve kruvaziyer şirketleri ile turizme yönelik ürün ve hizmetleri olan tüm kuruluşlar katılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EMITT fuarı, EMİTT Fuarı Hakkında, Karun Hazineleri, Şerif Arıtürk, Turist Uşak, Turizm Haberleri, Uşak EMİTT Fuarı, Uşak İl Kültür Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, Uşak Turizm, Uşak Turizmi EMİTT,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları