Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Urla Belediyesi Ulusal Köy Tiyatroları Şenliği başlıyor

09 Temmuz, 2014 | 11:45

Urla Belediyesi 1. Ulusal Köy Tiyatroları Şenliği 14 Temmuz’da İzmir’in Urla İlçesinde başlıyor.

Dört gün sürecek bu özgün ve sıra dışı etkinlik boyunca köy tiyatroları birbirinden başarılı oyunlarını seyircilerle buluşturma olanağı bulacaklar.

Türkiye’de ilk defa ulusal düzeyde köy tiyatroları bir şenlik kapsamında bir araya geliyor. 14 – 17 Temmuz tarihleri arasında İzmir’in Urla İlçesi’ne bağlı köy mahallelerinde gerçekleşecek olan bu özgün ve sıra dışı etkinlik kapsamında köy tiyatroları birbirinden başarılı oyunlarını tiyatro severler için sahneleyecekler. Etkinliğin ana sponsoru Feast ise tadım aracıyla 4 gün boyunca iftar vaktinde şenliğe leziz ikramlarıyla tat katacak.

Balıklıova Köy Tiyatrosu “Vatan Kurtaran Şaban”, Mersin Aslanköy Tiyatrosu “Önce Vatan”, Antalya Kaş Yeşilköy Köy Tiyatrosu “Komşu Köyün Delisi”, Bademler Köy Tiyatrosu ise “Pir Sultan Abdal” oyunları ile şenliğe katılacaklar. Tamamen köylü vatandaşlar tarafından oluşturulan tiyatro grupları arasında Türkiye’nin ilk köy tiyatrosu olan ve 80. yılını kutlayan Bademler Köyü Tiyatrosu da bulunuyor.

Urla Belediyesi tarafından organize edilen 1. Ulusal Köy Tiyatroları Şenliği Urla Jandarma kavşağında yapılacak kortej ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek törenle başlayacak. Şenlik boyunca her akşam köy meydanlarında kurulacak platformlarda tiyatro grupları sahne alacak. 14 Temmuz’da Barbaros Köyü Mahallesinde başlayacak olan program 17 Temmuz tarihine kadar sırasıyla Balıklıova Köyü Mahallesi, Bademler Köyü Mahallesi ve Yağcılar Köyü Mahallesi’nde devam edecek. Feast tadım aracı 4 gün boyunca tiyatro gösterilerinin yapıldığı meydanda hazır bulunacak ve Feast’in birbirinden leziz ve taze ürünleri tadım aracı vasıtasıyla katılımcılara ikram edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kaş Yeşilköy Köy Tiyatrosu, Bademler Köy Tiyatrosu, Balıklıova Köy Tiyatrosu, İzmir, İzmir urla, Ulusal Köy Tiyatroları Şenliği, Urla, Urla Belediyesi, Urla izmir tiyatro,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları